Pozor na obcházení omezení nových pravidel hypoték

Plánujete nákup nemovitosti, ale zaskočily vás nové úpravy u hypotečních úvěrů a rostoucí úrokové sazby? Rozhodně nejste jediní a nové situace využívá i řada poskytovatelů jiných finančních produktů. Jak správně a pokud možno bez rizika zafinancovat své nové bydlení?

Kombinace několika druhů financování

Hypotéka může být pouze 90 % z celkové hodnoty nemovitosti. Česká národní banka navíc upravuje i procentuální podíl lidí, kteří mohou takto vysokou hypotéku dostat. Snadné získání hypotéky o většinové hodnotě nemovitosti tedy již není tak složité. A aby toho nebylo málo, pomalu rostou i úrokové sazby. To vede řadu zájemců o koupi vlastní nemovitosti do situace, kdy sahají po dalších půjčkách. Vzájemná kombinace několika druhů půjček však může nákup nemovitosti prodražit.

Nechte si poradit od odborníků

S možností, jak vhodně financovat svou novou nemovitost vám poradí odborníci z realitní kanceláře. Denně se setkávají s hypotečními úvěry a jsou seznámeni s dalšími možnostmi, jak dosáhnout na požadovanou hodnotu nemovitosti s co možná nejnižším rizikem.

Využijte hypotéky, dokud jsou podmínky mírnější

Například prodej bytů v Plzni zvýšil v minulém roce ceny až o několik procent. K tomu všemu se navíc přidává novela zákona ukládající kupujícími platit daň z nabytí nemovitosti. Výsledkem je fakt, že právě teď je dobrá doba na nákup bytu. Podmínky totiž v dohledné době zřejmě lepší nebudou a naopak hrozí další zpřísnění limitů a další opatření pro banky. Další změny mohou výrazně ztížit možnosti získání financí na nemovitost pro velké množství lidí. Podívejte se na nabídku nemovitostí a pusťte se do toho, než zjistíte, že váš sen je velmi špatně uskutečnitelný.

Redakce Press-News.cz

Doporučuje další zajímavé články na mediích

PressExpress.cz

iZpravyDnes.cz

Novinky-Zpravy.cz

Napsat komentář