Získali jste požadovanou dotaci? To potvrdí akceptační dopis

V současné době stále můžete požádat o dotaci Nová zelená úsporám ze stejnojmenného programu, který má na svědomí Ministerstvo životního prostředí České republiky. Dotační program si klade za cíl podpořit všechny ty, kteří se rozhodli pro úsporné opatření do domácnosti, které má snížit citelně a znatelně spotřebu energií na rodinném domě. Možná jste právě vy požádali o dotaci na novostavbu, o dotaci na zateplení nebo třeba o dotaci na výměnu oken a možná právě vy čekáte na den, kdy zjistíte, jestli jste požadovanou dotaci získali. 

O dotaci z dotačního programu Nová zelená úsporám má zájem nejeden člověk. Tomu se ostatně nemůžeme divit, vždyť dotace může snížit pořizovací cenu úsporného opatření až o polovinu, a to je opravdu znatelná částka. 

Pokud jste už o dotaci požádali, možná si kladete otázku, jak se dozvíte, jestli jste dotaci získali či nikoli. To vám však prozradí akceptační dopis, který je takovou zelenou pro realizaci úsporných opatření. 

Když přijde akceptační dopis

Možná vám do schránky akceptační dopis už doputoval. Pokud tomu tak opravdu je, možná se ptáte, co to znamená. Jinými slovy je to jen potvrzení toho, že je vše v pořádku, že jste dotaci získali, že práv pro vás byla vyčleněna dotační podpora, o jakou jste stát žádali. 

Pokud vám do schránky přistane akceptační dopis, rázem vám začíná běžet lhůta, v rámci které můžete realizovat úsporné opatření, tedy pokud jste to do té doby ještě neudělali. 

Požádáte o dotaci i vy?

Do nynějška se podařilo získat dotaci mnohým z nás. Budete nově mezi nimi? Požádat o dotaci není nic těžkého, právě naopak – dokonce je možné o dotaci požádat online, žádost je dokonce doporučované poslat elektronicky. Stačí jen zadat tři informace, a to identifikaci žadatele a objektu, dále je třeba zvolit typ podpory a jejich kombinaci a v neposlední řadě nesmíte zapomenout na přílohy, bez nichž není možné dotaci získat.

Napsat komentář