Záložní zdroj pomůže a ochrání vaši práci

Svět je dnes protkaný elektrickou energií a jakýkoliv její výpadek nám může způsobit nemalé problémy. Vhodným řešením, jak předejít této nechtěné záležitosti, je pořízení záložního zdroje, zkráceně řečeno UPS. Firmy, zabývající se vývojem a prodejem tohoto zařízení uspokojí jakoukoliv potřebu zákazníka.

Funkce záložního zdroje

Záložní zdroj nepřerušovaného napájení je jednoduše řečeno náhradní baterie – akumulátor. Zajistí okamžitý náhradní zdroj elektrické energie v době výpadku primárního zásobování elektřinou. Tím ochráníte například vaše počítačové systémy před ztrátou důležitých dat. Na trhu firmy nabízejí možnost vybrat si ze tří druhů zdrojů:

  • off-line záložní zdroj
  • zdroj Line-interactive
  • on-line záložní zdroj

Jak vybrat záložní zdroj 

Nejprve si určete, zda potřebujete záložní zdroj pro domácí využití, nebo pro velkou společnost. Off-line zdroj je vhodný právě pro domácí použití. Cenově je nejdostupnější. Jeho výdrž je krátkodobá, ale umožní vám například v klidu si uložit rozdělanou práci na počítači bez její ztráty. Line-interaktiv patří mezi výkonnější záložní zdroje a používá se v menších firmách.

Nejvýkonnější a zároveň cenově nejnáročnější jsou On-line záložní zdroje. Využívají se například v nemocničních zařízeních, ve velkých průmyslových závodech, ale též k zajištění chodu letišť.

Životní prostředí a záložní zdroje jdou pospolu

Široký výběr záložních zdrojů nepřerušovaného napájení vám nabídne kupříkladu italská společnost Riello, která má samostatné zastoupení i v České republice. Tato společnost udělá radost především milovníkům přírody, protože se snaží vyvíjet systémy s co nejmenším využitím elektrické energie. Díky tomu jsou opravdu šetrné k životnímu prostředí.

Pokud si nevíte rady, který záložní systém je vhodný právě pro vás, obraťte se na specializovanou firmu, která vám ráda poradí a vymyslí řešení tak, aby plně vyhovovalo vašim požadavkům.

Napsat komentář