Tři typy manipulační techniky, díky níž bude práce ve skladu jednodušší

Aby byla práce ve skladu jednodušší, lehčí a snazší, pořizují zaměstnavatelé do svých skladů manipulační techniku. Jedná se o vymoženosti a stroje, které usnadňují lidem práci, díky manipulační technice není práce ve skladu tak náročná. Mnozí zaměstnavatelé se této investici vyhýbají, ovšem škodí jen sami sobě. Díky manipulační technice totiž ubyde nejen pracovních úrazů v podobě kýly, ale také bude práce rychlejší, tudíž efektivnější a firma bude lépe prosperovat.

Pokud se rozhodnete investovat do manipulační techniky, doporučujeme investovat do vozíků, které se hodí nejen do velkých, tak do malých skladů. Pomůžou přemístit palety či manipulovat s krabicemi či jiným, co je pro člověka až příliš těžké.

Jelikož je vozíků na trhu habaděj, vyjmenujme si konkrétně tři typy vozíků, bez nichž se neobejde žádný sklad.

1) Vysokozdvižné vozíky

Je třeba umístit palety vysoko? Nebo naopak potřebujete sundat palety z horních polic? V každém případě pomůžou vysokozdvižné vozíky, které jsou nepostradatelné zejména do větších, vysokých skladů. Ostatně se hodí i do menších skladů, vždyť manipulační techniky není nikdy dost.

Pokud se rozhodnete do vysokozdvižných vozíků investovat, doporučujeme investovat do elektrických vysokozdvižných vozíků, které jsou krapet dražší. Jsou však modernější a mnohdy zastanou i více práce.

2) Nízkozdvižné vozíky

Další v pořadí jsou nízkozdvižné vozíky, které se hodí zejména do menších skladů, ale opět platí, že se hodí i do velkých skladů (manipulační techniky skutečně není nikdy dost). Nízkozdvižné vozíky je možné pořídit v několika podobách. Nejčastěji se investuje do klasických nízkozdvižných paletových vozíků, jindy se investuje do nízkozdvižných vozíků s váhou nebo se případně investuje do praktických nůžkových vozíků, což jsou stroje velice podobné.

Napsat komentář