Tipy, jak dávat při domácích činnostech pozor na šperky

Práce s čisticími prostředky, zahradničení, ale také koupání v bazénu či sport. To všechno jsou domácí aktivity, při kterých je nutné dávat pozor na šperky.

Přestože máte kvalitní šperky, neznamená to, že jsou nezničitelné a nemohou utrpět škodu. Chcete, aby jejich třpyt a krása přetrvaly desítky let? Odkládejte je doma při činnostech, které pro ně nejsou bezpečné.

Chystáte se večer na romantickou schůzku? Krémy, kosmetiku, lak na vlasy i parfém nanášejte ještě předtím, než se ozdobíte svými novými diamantovými náušnicemi či náramky. Drahé kovy a kameny nemají rády ani barvy na vlasy, neboť tyto typy kosmetiky mohou zanechat na špercích povlak, který se špatně odstraňuje.

Se zlatými či diamantovými prsteny byste pravděpodobně plít zahrádku ani mýt koupelnu nešla, ale nezapomínejte, že i obyčejné stříbrné kroužky mohou ztratit mnoho ze své krásy, pokud se k nim správně nechováte. Například pokud přijdou do styku s chlórem, mohou zčernat. Až se tedy po namáhavé práci půjdete vykoupat do bazénu, nechte své oblíbené náramky a prstýnky stále uložené ve šperkovnici a nasaďte si je až poté, co jim nebude hrozit žádné nebezpečí.

Své klenoty ukládejte do látkou vystlané kazety či šperkovnice tak, aby se nedotýkaly jeden druhého. Zabráníte tím jejich poškrábání. A pokud se i přes veškerou vaši snahu ušpinily či poškodily, svěřte je do rukou pravých odborníků v klenotnictví a zlatnictví.

Chcete, aby vám vaše šperky vydržely co nejdéle? Kromě výše zmíněného máme pro vás několik dalších tipů, jak o ně pečovat.

  • Nechte své klenoty vyčistit a zkontrolovat odborníkem nejméně jednou za rok. Přijde na skryté vady, například opotřebované úchyty a může tak zabránit třeba pozdější ztrátě. Zejména klenoty z bílého zlata a platiny je nutné ošetřovat častěji, aby byl zachován jejich původní stav.
  • Některé barevné kameny jsou náchylné na náhlé změny teplot, proto se při každé koupi nového šperku informujte.
  • Šperky si vybírejte nejen podle designu, ale také v souladu se svým životním stylem a harmonogramem aktivit a o každý kousek se starejte, jako kdyby se jednalo a rodinné dědictví, neboť někdy to tak opravdu může být.

Redakce Press-News.cz

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Tiskové-zpravy.eu     

Aktuality

Press-Media.cz

Napsat komentář