Plánujete oslavu na zahradě? Nezapomeňte na vhodný párty stan!

Potřebujete vhodný párty stan?

Pořádáte zahradní slavnost, společenskou akci nebo snad hledáte prodejní stánek?

Na to vše vám může hravě posloužit zahradní párty stan.

Ideální zahradní doplněk

Chcete-li svou nudnou zahradu trochu pozvednout a změnit na útulné místo s příjemným prostředím, kde budete moci trávit čas se svou rodinou či přáteli, pak si pořiďte zahradní párty stan, který se stane nedílnou součástí vaší zahrady a promění jí v ochrannou zónu.

Díky tomu, budete mít možnost kdykoliv poobědvat s rodinou na zahradě, aniž by vás ohrožovaly sluneční paprsky nebo vám do jídla napršel nečekaný déšť.

Výběr zahradního párty stanu

Zima bude za chvilku pryč a vy zase budete moci používat zahradu pro různé akce – párty k narozeninám, raut, posezení se sousedy, odpočinek ve stínu s rodinou a podobně. K tomu si musíte pořídit vhodný párty stan.  Vybírat můžete z mnoha velikostí, barev i typu provedení. Zaměřte se na použitý materiál a kvalitu.

Pokud kupujete stan, popřemýšlejte, pro kolik lidí ho budete potřebovat. Třeba párty stan 3 x 6 m postačí pro 8 až 16 hostů. Nezapomínejte také připočítat prostor na stoly, židle nebo křesílka, bar, stolek na servírování, případně lednici či chladicí boxy a podobně.

Na to vše budete potřebovat dostatečný prostor navíc. Rozmyslet si musíte i to, jestli bude stan umístěn na zahradě trvale, nebo ho budete vždy po každé akci skládat. V tom případě si kupte raději párty stan nůžkový, který je sice lehký, ale i tak stabilní a jednoduše se složí.

Funkce párty stanu

Jestliže budete vybírat stan, pak je nezbytné popřemýšlet i o jeho funkci. Je totiž důležité, abyste si promysleli, jestli bude chránit jen před sluncem nebo i proti dešti a větru. To je důležité, protože podle povětrnostních podmínek se pak rozhodujete o konkrétním materiálu, z něhož se párty stany vyrábí.

U velkého stanu 3x6m a více je dobré také počítat s jeho uskladněním, tudíž si nezapomeňte koupit i přenosnou tašku, do které stan zavřete a uložíte na vhodné místo až do příštího použití.

Klasický nebo nůžkový párty stan?

Jakmile se rozhodnete zahradní stan koupit, pak se s tímto pojmem dozajista setkáte. Nůžkový stan je snadno sestavitelný stan, který rychle postavíte a poté zrovna tak i rozložíte. Jeho konstrukce je lehká, jednoduchá a přesto plní svůj účel.

Navíc si můžete rozmyslet, jestli chcete nůžkový stan s bočnicemi či bez nich. Jestli nepotřebujete robustní stan, ale přesto chcete stabilitu a kvalitu, pak je nůžkový party stan přesně to co hledáte. Oproti obyčejným klasickým stanům je odolnější.

Klasický párty stan vám stačí na malou rodinnou oslavu či na dětskou párty. Kdo chce stylovější akci, vybere si nůžkový stan.

Koupit nebo půjčit?

Ve specializovaných prodejnách můžete vybírat zahradní párty stany v mnoha velikostech, barvách, stylech, podle materiálu či účelu použití. Levnější verze si může dovolit v podstatě každý, ale u dražších modelů už musíte přemýšlet o tom, jestli stan použijete i víckrát, nebo jen potřebujete momentálně prostor, kde uspořádat třeba svatební hostinu.

V tomto případě určitě uvítáte možnost, kterou různé společnosti nabízí a tím je půjčovna zahradních párty stanů. Nemusíte tak platit zbytečně několik tisíc za stan, který použijete jen jednou. Bez problémů si půjčíte jeden či více stanů, užijete si svatbu i hostinu, a pak zase stan jednoduše složíte a vrátíte zpět do půjčovny.

Nezapomínejte na bezpečnost

Každý, kdo se rozhodne koupit zahradní párty stan, tak by měl myslet zejména na bezpečnost, a to nejen svou, ale i svých hostů.

Proto je lepší, když budete párty stan vybírat ve specializované prodejně, která se přímo zabývá prodejem stanů než třeba na obyčejné tržnici. Párty stan, který není kvalitní, může být velmi nebezpečný, neboť by se v průběhu akce mohlo klidně stát, že stan spadne a někoho vážně zraní. Zejména pokud se jedná o robustnější typ stanu. To ovšem neznamená, že vás nemůže zranit i nekvalitní nůžkový párty stan.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

eKompetence.cz

StyleMag.cz

In-In.cz

 

Napsat komentář