Výběr kvalitního zahradního slunečníku dá zabrat. Na co si dát pozor?

Máte krásnou zahradu, na které si hodláte vybudovat příjemné posezení?

Pak nezapomeňte i na vhodnou ochranu před sluncem v podobě slunečníku.

Jak vybrat ten pravý zahradní slunečník?

Když se pustíte do zařizování zahrady, pak to první co řešíte je bezesporu nábytek, gril, zahradní dekorace a podobně. Zapomínat byste však neměli ani zahradní slunečníky, které vás v parném létě ochrání proti slunečním paprskům. Je to levné a jednoduché řešení, které nezabere moc místa a přitom skvěle splní účel, pro který je určen. Výběr slunečníku tak nepodceňujte a zvolte co nejlepší.

Nezapomeňte na kvalitu

Jestliže chcete skutečně kvalitní slunečník, který budete moci použít víckrát než jen na jedno léto, pak se musíte zaměřit na to, aby měl pevnou konstrukci, bez ohledu na to, jestli bude dřevěná nebo kovová. Dále by měl mít snadný otevírací systém, dobře napnutou potahovou látku, vyrobenou z materiálu, který se nemačká a má stálé barvy. Důležitým faktorem je rovněž podstavec pod slunečník, který zajistí stabilitu a bezpečné ukotvení, jež odolá i silnému větru.

Na co se zaměřit při koupi slunečníku?

  • konstrukce by měla odolat povětrnostním vlivům, to je důležité proto, aby nebylo nutné slunečník každý den uklízet.
  • měl by mít jednoduché ovládání, to zajistí snadnou a pohodlnou manipulaci, aniž byste museli použít příliš hrubou sílu pokaždé, když budete chtít slunečník otevřít či změnit jeho polohu.
  • potah by měl být stálobarevný, aby na slunci hned nevybledl, zároveň je důležitá nepromokavost, což zamezí tomu, že když se pod zahradní slunečník schováte před deštěm, tak budete mokří.
  • stojan musí být odolný, stabilní a mít možnost ho pevně zakotvit, jinak se slunečník i při malém větru zhroutí k zemi a může se poničit.

Velikost slunečníku

Když si budete vybírat slunečník, musíte zohlednit i jeho velikost, proto nejdříve vymezte prostor, kde bude slunečník umístěn. Pro panelákové balkóny, malé terasy či jako doplněk k nějaké zastřešené pergole zvolte půlkruhový slunečník, který do menších prostor skvěle zapadne. Vzhledem k tomu, že tento typ patří k levnějším variantám, vybírejte si jej u prověřených prodejců.

Zahrady a velké terasy nabízí spoustu prostoru, proto je ideálním řešením velký čtvercový či obdélníkový zahradní slunečník. Budete tak mít dostatečný stín pro příjemné posezení.

Obdélníkový slunečník, který má velikost 2 x 3 m je schopen zastínit celý prostor se zahradním nábytkem či rodinný bazén. Slunečník může zároveň zabránit tomu, aby do bazénu padalo listí a další nečistoty. Rovněž můžete tento druh slunečníku využít tehdy, když budete pořádat rodinnou slavnost na zahradě.

Spoustě lidí překáží noha slunečníku, která je pod stolem, pro takové případy můžete zvolit typ slunečníku s boční nohou. Tím vám odpadne překážka pod stolem a rovněž i hledání zahradního stolu, který bude mít dostatečně velký otvor pro umístění slunečníku. Skutečně kvalitní zahradní slunečník s boční nohou má ocelovou základnu, dále možnost zvolit si úhel náklonu i barevnou variantu.

Nezapomeňte na péči

Pokud už vhodný zahradní slunečník vyberete, musíte se o něj dobře starat. Jedině správnou péčí zajistíte, že bude slunečník plnit funkci tak jak má. Základem péče je jeho ochrana před nepříznivým počasím. Rozhodně mu neprospěje, pokud ho necháte během deště či v zimě venku jen tak. Pro uložení si pořiďte praktický obal, do kterého slunečník uzavřete. Rozhodně si ho nezapomeňte pořídit společně se slunečníkem, abyste měli ten správný.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

MetSo.cz

40plus

PressExpress.cz

Napsat komentář