Nejnovější trendy v osvětlení

Osvětlení je jedním z klíčových interiérových prvků vašeho domova. A stejně jako ve světě módy, i trendy osvětlení se pravidelně mění. Pokud hledáte novou inspiraci, jak přenést nové návrhy světových designérů k vám domů, přinášíme Vám v tomto článku několik velmi inovativních světel, které korespondují s nejžhavějšími světelnými trendy pro rok 2019. Důvěřujte nám – nový styl bude vidět všude!

Flexibilita, jasné signální barvy a jistý minimalismus, redukce na podstatné, to vše reprezentuje úvodní červené stropní světlo. To je jeden z jasných trendů, se kterými designéři nyní přicházejí. Dalším zajímavým trendem, který se ukazoval na mnohých světových výstavách osvětlení, je netradiční použití skla v nebroušeném stavu, často v kombinaci s jiným materiálem, jako například s mramorem, dřevem či kovem. Sklo je často zbarvené do decentních pastelových barev nebo v kouřově šedo-černé variantě.

Gabriele a Oscar Buratti – známý designérský tým představil svou efektní kolekci stojacích, stolních a stropních svítidel s názvem  „Equatore“.

Pokud se v tradičních stojacích svítidlech nachází zdroj světla v difuzéru, je v této kolekci paradoxně prázdný. Světelný efekt pochází ze dvou vnitřních světelných disků za vodorovným kovovým proužkem, který je viditelně umístěn na stínítku a připomíná tak rovník. Díky vrstvenému stínění se LED světlo rovnoměrně rozprostírá na skleněných discích a magicky je prozařuje světlem. Dolní disk září směrem dolů, horní osvětluje skleněnou kopuli pro jemně rozptýlené osvětlení.

Designérka Hind Rabii se věnovala taktéž tomuto trendu nových forem skla, jedno z jejích nových světel se nazývá “Belle d’i the great“. Závěsné světlo ve tvaru sklenice, vyrobené z čirého skla, uprostřed oddělené horizontálně zlatým kotoučem s dekorativními otvory, má dvě objímky s velkými žárovkami Globe, jedna nahoru a jedna dolů, které svítí v tomto krásném kousku.


Jedním z nejdynamičtějších trendů v osvětlení roku 2019 i v dalších letech budou industriální lampy. Není to však univerzální koncepce pro každého, je potřeba zohlednit celkový styl interiéru, jestli se k němu tyto designové skvosty, které kombinují styl loftového bydlení s novou dokonalostí, budou hodit.

 

Na příkladu známého světelného studia Allied Maker si můžeme ukázat další ze zajímavých trendů, závěsná válcová světla, která vytlačují koule, donedávna velmi oblíbené.

Východ se setkává s západem v trojici Formakami od návrháře Jaime Hayona. Starožitné lucerny z rýžového papíru jsou navráceny v zcela nových podobách a rozměrech s černě obarveným dubovým obložením. Lampa symbolicky zahání temnotu tím, že přináší naději, říká španělská hvězda designu o své práci pro dánské světelné studio &Tradition “… mou myšlenkou, jak říká, je přinést ještě více světla lidem všude na světě.”

Podsvícená disková nástěnná světla poskytují měkké a krásné světlo a návrháři osvětlení je milují.

Tento poslední velký trend roku 2019, který vám v tomto článku přinášíme, vám chceme ukázat na světle Equinox Sconce od výrobce DUNN, které je inspirováno solární rovnodenností, rovnováhou dne a noci, světla a temnoty, vytvářející jak dramatické stíny, tak jemnou záři.

Ve světě osvětlení se neustále odehrávají změny, nebojte se trochu experimentovat a vylepšit tak komfort vašeho bydlení. Snad vám náš článek může být k tomuto kroku inspirací.

 

Text+foto: LEDsviti.cz

Napsat komentář