Jídelní stůl z masivu vás nezklame. Objevte jeho přednosti

Chcete si pořídit nový jídelní stůl a váháte nad tím, který vybrat? Pokud chcete zvolit ten, který dokáže zútulnit každý interiér, a navíc vyniká dlouhou životností, měli byste sáhnout po jídelním stolu z masivu. Masivní dřevo dokáže vdechnout každému interiéru nezaměnitelnou atmosféru a nejen to, nabízí celou řadu předností. Pojďme si je přiblížit.

Masiv jako záruka kvality

Jídelní stoly z masivního dřeva na první pohled působí robustně a kvalitně. Kvalita se však nepromítá jen do vzhledu, spolehnout se můžete také na zdravotní nezávadnost masivního dřeva, která je umocněná použitím ekologických laků a včelích vosků. Masivní stoly jsou proto skvělou volbou pro alergiky i pro děti.

Čarovná moc dřeva

Věděli jste, že dřevo pozitivně působí na lidskou psychiku? Nebojte se do svého domova pustit vůni lesa a spolehněte se na to, že vás každý pohled na masivní jídelní stůl zahřeje u srdce. Jídelní stoly z masivu jsou nedílnou součástí nejen chat a chalup, dokonale vyniknou také v moderním interiéru.

 

Povrch stolu? Stále jako nový

Jistě vás potěší také skutečnost, že masivní stoly nabízejí snadnou úpravu povrchu. Na jejich ošetření je ideální použít dekorační transparentní vosk nebo tvrdý voskový olej. Co dělat v případě, že se povrch poškodí? Můžete jej jednoduše obrousit a převoskovat. Stůl opět získá svou původní krásu.

Vzhled, který vás nikdy neomrzí

Stalo se vám někdy, že jste zakoupili designový nábytek odpovídající nejnovějším trendům a brzy vás omrzel? Toto se vás s jídelním stolem z masivu, který se může pochlubit přízviskem nadčasový, nestane. Nábytek z masivu bude mít stejné kouzlo i za desítky let. Dřevo navíc nabízí celou řadu možností. Dáte přednost vzhledu dubového, bukového, nebo ořechového dřeva?

Dubové dřevo

Tvrdost, pevnost a trvanlivost jsou hlavní přednosti dubového dřeva. V České republice najdeme původních 7 druhů. Dubové dřevo má úzkou světlehnědou běl a široké stejnoměrně zbarvené jádro. Masivní stůl z dubového dřeva se snadno stane dominantou vaší jídelny.

 

Bukové dřevo

Bukové dřevo je v nábytkářství ceněné pro svou pevnost a tvrdost. Jeho barva je světlehnědá až narůžovělá, pařením ale nabývá tmavších odstínů. Bukové dřeviny se také dají bělit a mořit. Jídelní stoly z bukového dřeva dokonale vyniknou v každém interiéru.

Ořechové dřevo

Ořechové dřevo je vyhledávané pro svou jedinečnou kresbu. Většinou má tmavohnědou barvu s jasným černým oddělením od běli. Na trhu je k dostání evropský ořech a americký ořech, který se vyznačuje tmavší barvou. Chcete do svého domova vpustit nádech luxusu? Pak vsaďte právě na ořechové dřevo, jež se již od 17. století používá k výrobě luxusního nábytku.

TIP: Kolekce WoodArt

Jídelní stoly z WoodArt Collection značky Rott Design jsou vyrobeny z kvalitního masivního dřeva. Vybrat si můžete stůl z evropských dubů a evropských a amerických ořešáků. Každý ze stolů je originálem s jedinečnými suky i prasklinami. Vybírat můžete několik délek, šířek i tvarů nohou.

ě

Stůl pro celou rodinu? Ten rozkládací

Hledáte stůl, který vám nezabere příliš mnoho místa, ale poslouží vám i pro velkou rodinnou událost? Vsaďte na rozkládací jídelní stůl z masivu, který vám udělá v interiéru velkou službu.

ě

Čtvercový, nebo kulatý?

Váháte nad tím, jestli zvolit čtvercový, nebo kulatý tvar stolu? Rozkládací stoly jsou k dostání v obou variantách, záleží tedy především na vašem vkusu a na interiéru, do nějž stůl vybíráte.

 

Napsat komentář