Moderní bytovka potřebuje moderní přístupový systém. Jak vám usnadní život?

krasne-bydleni.cz_ima_cz_nahledovy

Co byste řekli na to, kdybyste se již nikdy nemuseli zabývat klíčem od hlavního vchodu domu, ve kterém bydlíte? Žádné hledání v tašce či kabelce – místo klíče by se dveře otevřely po přiložení čipu nebo mobilního telefonu. A pak už jen vejdete dovnitř a o nic víc se nestaráte, dveře se totiž uzamknou samy, přičemž zevnitř zůstanou otevřené. Pokud se vám tato představa imponuje, nepřestávejte číst. Prozradíme vám, proč by moderní přístupový systém neměl chybět ani ve vašem domě.

Elektronický přístupový systém již dávno nepatří ke zbytečným „vychytávkám“, které jsou dobré tak akorát pro někoho, kdo neví, za co utratit peníze. Naopak jde o cenově dostupný způsob, jak zvýšit bezpečnost v objektu a zajistit obyvatelům mnohem praktičtější otevírání vchodových dveří.

V čem je čip lepší než obyčejný klíč?

Začněme pěkně popořádku: opravdu je přístupový systém na čip praktičtější než klíč? Přeci jen jde o elektronické zařízení a může se kdykoliv porouchat… Obavy však nejsou na místě. Spolehlivost čipů je na velmi vysoké úrovni, a pokud v důsledku nešetrného zacházení opravdu přestane reagovat, oceníte bezproblémovou výměnu za nový.

Jinak také – kdybyste ztratili klasický klíč, museli byste zajistit výměnu zámku a následně nechat vyrobit odpovídající počet klíčů pro všechny obyvatele. Jinak by hrozilo, že ho někdo zneužije.

Ztráta čipu je pro správce objektu mnohem menší komplikací než ztráta klíče. V systému ztracený čip zablokuje, předá dotyčnému nový a tím je vše hotovo. Ostatní obyvatelé domu se o ztrátě ani nedozvědí.

Dveře můžete otevírat i mobilním telefonem

Někdo může namítnout, že výměna klíče za čip (byť by pak jeho případná ztráta nebyla tak komplikovaná) za to nestojí, protože se stále bude muset starat o věc, bez které vchodové dveře neodemkne. Nabízí se však ještě elegantnější řešení – mobilní přístupový systém.

Otevírání vchodových dveří mobilním telefonem (který má většina lidí u sebe tak jako tak) je velmi komfortní. Stačí se přiblížit ke čtečce a je to. Chytré mobilní telefony komunikují se čtečkami prostřednictvím technologie Bluetooth Law Energy na vzdálenost až několika metrů!

Český přístupový systém hraje první ligu

Pokud vás elektronický přístup do bytového domu zaujal, jistě se vám bude hodit doporučení konkrétního produktu. Dobrou volbou je IMAporter Basic od českého vývojáře Institutu Mikroelektronických Aplikací. Vyznačuje se snadnou obsluhou, možností otevírání mobilním telefonem (platforma OtvirejMobilem) a intuitivní správou.

Další informace včetně těch ohledně doplnění systému o další moduly (např. kamerový systém) najdete na ima.cz.

Napsat komentář