Jak vybrat kvalitní koupelnový nábytek do koupelny?

Pokud hledáte kvalitní koupelnový nábytek, který vám vydrží dlouhou dobu a bude šperkem vaší koupelny, tak určitě čtěte tento článek až do konce, protože vám poradíme na co se při výběru zaměřit.

Varianty instalací

Pokud nevíte, jestli vybrat skříňku na soklu, na nožičkách, nebo závěsnou, určitě doporučujeme závěsnou variantu popřípadě na nožičkách, díky které nebude nábytek v kontaktu s vlhkostí od podlahy. Nejpohodlnější je samozřejmě závěsná varianta, díky které se vám bude pod nábytkem i snadno a rychle vytírat.

Velikost

Další důležitou roli při výběru hraje především velikost nábytku. V prvním kroku je nutné změřit prostor, který bude určen pro umístění nábytku. V naší nabídce jsou kousky vhodné pro malé koupelny, ve kterých bojujete s centimetry. Tento případ se týká například panelákových koupelen. Pokud máte větší koupelnu a jste vícečlenná rodina, je nutné zohlednit, jestli vám bude vyhovovat nábytek s jedním umyvadlem, nebo se dvěma. Pro lepší komfort doporučujeme dvojumyvadlo. Důležitý je také úložný prostor ve skříňce pod umyvadlem. Některé skříňky disponují čtyřmi prostornými zásuvkami, jiné zase dvěma a některé dokonce jednou jedinou. Je tedy na vás, která varianta se vám líbí nejvíce.

Odstín

Bílou sice nic nezkazíte, ale proč zůstávat u bílé, když je dnes k dispozici tolik barevných variant? Většina nábytků se dá vyrobit v různých dřevěných variantách, RAL odstínech, barvách laků dle vzorníků dané firmy. Pokud kupujete více kusů nábytku do koupelny, vždy volte stejnou sérii a stejný povrch, aby vše dokonale ladilo dohromady.

Úchyty

Úchyty neboli madla jsou důležitou součástí nábytku. U některých sérii je k dispozici pouze jeden typ madla, takže u těchto kusů není volba bohužel možná. Vyrábějí se i varianty bez madel, které fungují na principu push to open (otevři zatlačením). Nábytek opět zavřete opětovným zatlačením směrem dovnitř.

Doplňky

Zásuvky nábytku lze u některých výrobců doplnit ještě o organizér, díky kterému budete mít vaši kosmetiku hezky seřazenou. Protiskluzovou podložku, pomocí které budou věci vždy na svém místě.

Tipy na závěr

  • Zaměřte se na nábytek vyrobený z kvalitního materiálu
  • Kupujte nábytek ve smontovaném stavu (jedině tak docílíte kvalitně seřízených pojezdů a ušetříte svůj vlastní čas)
  • Vybírejte nábytek s kvalitními panty a zásuvky s tlumeným dovíráním (soft closing)
  • Nekombinujte odlišné série dohromady
  • Před nákupem pečlivě změřte prostor pro umístění nábytku

Pokud se při volbě nábytku budete držet našich rad a doporučení, určitě budete spokojeni.

Napsat komentář