Zahradní vířivka promění váš pozemek v rajskou zahradu

Existují dva druhy majitelů rodinných domů. Ti první si dají na zahradu u svého domu bazén. Ale ať dělají, co dělají, přestože si dokoupí ohřívání vody či zastřešení, v zimních měsících si plavání v bazénu neužijí. A ti druzí, ti si raději pořídí domácí vířivku. Protože tu si mohou užívat po celý rok. Kdykoli je napadne.

Jak vybrat místo pro domácí vířivku?

Mnohem důležitější, než kolik má vířivka trysek je to, kam vířivku umístíte. Výběr optimálního místa tedy nepodceňujte a věnujte mu dostatek pozornosti.

C:\Stahujeme\krasne-bydleni.cz_wellness-vision.cz_01.jpg

V zásadě se nabízí tyto možnosti:

  • Vířivka uvnitř domu: skvělá volba, jste nezávislí na počasí a nikdo vás neuvidí tak, jak vás bůh stvořil, ale pozor, aby vaše podlaha či strop dokázala unést stovky kilogramů
  • Vířivka na terasu: ať už pod pergolou na terase u domu nebo na střešní terase, či balkónu, většinou jde o místo kryté a v dostatečném soukromí
  • Zahradní vířivka: dnes jsou domácí vířivky navržené i pro celoroční provoz na zahradě, jen dejte pozor, abyste vybrali takové místo, které bude skryté zvědavým pohledům od sousedů, a zároveň jste to neměli daleko domů. Protože v zimě se vám chodit přes celou zahradu jen v ručníku chtít nebude.
C:\Stahujeme\krasne-bydleni.cz_wellness-vision.cz_02.jpg

Při výběru místa také zvažte, že vířivka potřebuje čas od času servis – minimálně z jedné strany proto musí být pohodlně přístupná.

Složitá stavební příprava není nutná, domácí vířivka si úplně vystačí se zásuvkou 380/400 V a jak jsme již uvedli výše, nesmíte zapomenout na dostatečnou nosnost plochy, kde bude vaše vířivka (někdy se jí také říká whirlpool) umístěná.

Při výběru vířivky dejte pozor na provozní náklady

Ať už se vám líbí zahradní vířivka nebo to u vás vyhrála vířivka na terasu, vždy se prodejce ptejte na provozní náklady. Zvláště u levné domácí vířivky totiž nezřídka platí, že provozní náklady mohou již během pár let převýšit pořizovací cenu vířivky.

C:\Stahujeme\krasne-bydleni.cz_wellness-vision.cz_03.jpg

Jen spotřeba elektřiny vás totiž může měsíčně stát několik stokorun, ale také tisícikorun. A to při stejném využití whirlpoolu. Vyplatí se proto vybírat pečlivě a dát pozor na různé vířivky ve slevě.

www.wellness-vision.cz

Napsat komentář