Evropskou cenu za produktový design vyhrály dveře bez kliky od českého výrobce SAPELI

Muteo_bila

30. července 2019 – Čeští designéři patří ke světové špičce. Dokázali to v Bruselu na udílení cen European Product Design Award, když si odnesli hned zlaté ocenění za dveře MUTEO bez kliky, které se otevírají tahem nebo zatlačením. Pro rodinnou firmu SAPELI je navrhl český designér Petr Novague. SAPELI už ve světovém designu nechalo více stop. S dveřmi MUTEO vyhrálo i Red Dot, International Design Award, A ´Design Award a German Innovation Award.

Do European Product Design Award věnované podpoře a propagaci umění produktového designu byly přihlášeny revoluční a inovativní projekty z více než 75 zemí světa spadající do kategorií od interiérový design a osvětlení, přes design obalů až po udržitelnost. 

Oceněná novinka MUTEO mění chápání zažité klasiky, kdy dveře nemají kliku. U systému MUTEO stačí pouze tlačit nebo táhnout a dveře se samy otevřou. Koncept je plně mechanický, nevyužívá žádnou elektroniku ani čidla. Systém MUTEO využívá speciální dveřní profil MUTEO Z díky, kterému lze v interiéru tvořit nerušené plochy a záleží na každém, zda nechá dveře zcela splynout se svým okolím, nebo na ně naopak upozorní.

O vítězích letošního ročníku European Porudct Design Award rozhodovala 17členná mezinárodní porota složená z nezávislých designérů, klientů, pedagogů designu a editorů, kteří se primárně zaměřují a věnují designu. Hodnocení poroty bylo založeno na řadě kritérií, která jsou neustále přizpůsobována současným standardům a novým technickým, sociálním, ekonomickým a ekologickým požadavkům. 

Oficiální předání cen European Product Design Award 2019 se uskuteční 3. října 2019 v Budapešti.

Napsat komentář