4 snadné kroky ke krásnějšímu bydlení

Toužíte po perfektním domově, ve kterém se budete dobře cítit a zároveň se dmout pýchou nad tím, jak se na něj s obdivem dívají náhodní kolemjdoucí? Pak nesmíte podcenit velké pohledové plochy ani detaily. V tomto článku se dozvíte vše podstatné.

Čistá střecha a fasáda

Na střeše a fasádě se průběžně usazují nečistoty v podobě sazí, řas, mechů, lišejníků, plísně apod. Není na ně pěkný pohled a zároveň mohou napáchat nemalé škody, a to především na fasádě. Na vás je, abyste zajistili pravidelné čištění. Střechu lze obvykle umýt ručně, například vysokotlakým čističem. V souvislosti s fasádou je nejefektivnější pískování jemným abrazivem.

Metoda pískování – tryskání je šetrná, a přesto velmi účinná. Používá se i na odstranění graffiti, stop po fixech a dalších nečistot, které prostupují do struktury fasády. Mobilní tryskání nachází uplatnění také v interiérech, mimo jiné při odstranění starší omítky. Spoustu užitečných informací najdete na www.tryskani-piskovani-ars.cz.

Okna jako zrcadla

Do mytí oken se nikomu moc nechce, a spousta lidí tuto činnost nechává na jarní úklid. Ale vězte, že i zdánlivě nepodstatné detaily, jako jsou fleky na oknech, mohou bydlení ubrat na kráse. Spoustu drahocenného času vám ušetří obyčejná stěrka. Mytí oken s ní jde pěkně od ruky, takže vám ani nebude vadit, když se do toho pustíte častěji než dříve.

Upravená zahrada

Na celkovém dojmu z vašeho bydlení má podíl nejen dům, ale také jeho bezprostřední okolí. A byla by velká škoda, kdyby mu ubírala neupravená zahrada. Pokud není ve vašich časových možnostech údržba okrasných keřů, nevadí – stačí, když nebudete zanedbávat pravidelné sečení trávy. Upravený zelený koberec působí mnohem lépe než zarostlá džungle.

Napsat komentář