Zvládnete rekonstrukci bytového jádra vlastními silami nebo je lepší pozvat firmu?

Bytová jádra jsou v panelových domech největší slabinou. Technologie a materiály, které se využívaly v době, kdy se jádra stavěla, jsou dnes již zastaralé. Jádra bez důkladné rekonstrukce nevypadají dobře a slouží stále hůře. Jestliže jste se rozhodli investovat do svého bydlení a rekonstruovat jádro, rozhodně děláte krok správným směrem. Teď ještě rozhodnout, zda se do rekonstrukce pustíte vlastními silami nebo si pozvete odborníky.

Vlastními silami ušetříte peníze, ale je to složité

Z hlediska složitosti prací se rekonstrukce bytového jádra řadí k nejtěžší. Jádro je totiž celistvý útvar, který byl vložen do stavby jako celek, již se všemi kabely, rozvody vody i odpady. Každá práce, kterou si zvládnete při rekonstrukci provést sami, bude mnohem levnější, než když vám ji bude dělat firma. Zrovna u jádra se ale nemusí vyplatit. U rekonstrukce je zapotřebí postupovat opatrně, systematicky a přesně podle určitých pravidel. V opačném případě byste mohli v bytě napáchat více škody než užitku. Bez předchozích zkušeností prakticky nemůžete dosáhnout dokonalého výsledku.

Rekonstrukce s firmou šetří čas i nervy

Když si na rekonstrukce bytu i bytového jádra najmete firmu, cena bude vyšší. Na druhou stranu firma přesně ví, jak postupovat, aby každá činnost na sebe dokonale navazovala. Výsledek bude nejen správný, ale také mnohem rychlejší. A nezapomínejte, že i malé jádro může být útulné. Inspiraci, jak na rekonstrukci malého bytu, najdete zde.

Rekonstrukce na klíč – když chcete vše bez starostí

Nemáte čas neustále kontrolovat průběh jednotlivých prací, protože jste velmi časově vytížení? Nechte si udělat rekonstrukci jádra na klíč. Jak to probíhá? Vy přijdete s návrhem za stavební firmou, která zpracuje postup rekonstrukce jádra den po dni. Přiloží také cenovou nabídku s rozdělenými položkami za jednotlivé činnosti. Pokud budete se vším souhlasit, firma udělá vše za vás od bouracích prací až po úklid po dokončení rekonstrukce. Vy se vrátíte do nového. Takové služby nabízí například firma FIX Servis.

Redakce Press-News.cz

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Copywrighter.cz

Promo-clanky.cz

SEO

Napsat komentář