Zahřejte se v zimě kobercem

O kobercích se ví, že hřejí, jsou měkké, příjemné na dotek i chůzi naboso a také, že šetří naše klouby. Stejně tak se ví, že se z nich hůř odstraňují skvrny a je potřeba o ně pravidelně pečovat. Co rozhodně neplatí pro moderní koberce, je že jsou lapači prachu, nebo jsou, ale není to nic špatného. Vyberte si na zimu nový koberec a mějte nohy v teple.

Působení koberce v místnosti

Je hned několik důvodů, proč položit v místnosti koberec, a to malý nebo velký. Za prvé – koberec zútulní a zabydlí místnost. Za druhé – dokáže pozitivně ovlivnit akustiku místnosti. Za třetí – dokáže okamžitě oživit podlahy, změnit vzhled a atmosféru místnosti a za čtvrté – umí navodit pocit tepla.

Důvodů by se jistě našlo ještě několik, ale tohle jsou ty podstatné, které dokáží i zaryté odpůrce koberců nalomit ne-li přesvědčit. Posledním co zmíníme je také blížící se období – zima, a to je potřeba dodat do domova teplo a příjemnou atmosféru.

Na koberci nešetřete

Při výběru koberce platí jedno zlaté pravidlo “ na koberci se nešetří”, ani na velkém celoplošném, ani na malém kusovém. Díky prvotní investici získáte koberec, které bude z kvalitního materiálu, stále pestrými barvami, stálým tvarem, snadnou údržbou a dlouhou životností.

Základním kritériem u koberce je materiál. Nabízí se dvě možnosti, koberec z přírodního materiálu nebo umělého materiálu. Každý má své plusy a mínusy. U obou zástupců se najdou kvalitní kousky i levné koberce. Je potřeba pečlivě vybírat.

 

Luxusní koberce jsou z vlny

Když chcete koberec na celý život, pak by vaše volba měla směřovat k přírodním materiálům, konkrétně k tradiční vlně nebo hedvábí. tyto materiály mají svůj charakteristický vzhled a přirozenou přírodní krásu. Jelikož jsou přírodní materiály náročné na údržbu, výrobci často doplní přírodní materiál syntetickým, většinou v poměru 80:20.

Nezapomeňte na design

Co si budeme namlouvat, koberec většina z nás vybírá podle vzhledu a toho jak se nám hodí do interiéru. A to rozhodně není špatně. U koberec se tak kouká na barvu a vzor. Barvy mají vliv nejen na vzhled pokoje, ale také na naši náladu. Co se o barvách obecně ví?

Ví se, že tmavé barvy a výrazné vzory dokáží místnost opticky zmenšit a zútulnit a naopak světlé barvy a jemné nenápadné vzory místnost zvětší a nechají vyniknout nábytek. Teplé barvy, jako jsou odstíny červené, oranžové, žluté a přírodní barvy, konkrétně hnědá, se hodí do pokojů, které jsou orientované na sever a západ.

Síla barev

Žlutá barva umí kouzlit a celý prostor prosvítí a prosvětlí a působí tak, že do místnosti vnáší slunce, takové barvy jsou vhodné na dětské koberce. Na východ a jih orientované místnosti zvládnou studené barvy modrou, zelenou a šedou. Při výběru barev je také dobré hledět na intenzitu odstínu. Syté a výrazné barvy mohou působit agresivně na někoho až nepříjemně.

Koberec v barvách mědi a mosaze

Lesklé kovy, mezi které patří měď a mosaz, se staly inspirací pro letošní trendy a tak se v těchto tónech nesou i koberce. S barvou jako je cihlově červená, smetanově bílá nebo sytě zelená rozhodně neuděláte chybu.

Napsat komentář