Klasický vysavač už nestačí na špínu v koberci? Co dělat?

krasne-bydleni.cz_uklidplecity_cz_nahledovy

Máte v domácnosti na podlaze hlavně koberce? Snažíte se udržet domácnost v dokonalé čistotě, aby byla stále nablýskaná a vypadala jako nová? Koberce jsou z hlediska čištění nejsložitějším druhem podlahových krytin. Udržet je krásné tak, jako když jste je koupili, dá zabrat. Vysáváte každý den, ale přijde vám, že to k ničemu není a že koberce vypadají stále hůře? Co dělat, když už si vysavače se vším neporadí?

Prach je hlavním nepřítelem

Přijde vám, že koberce ztrácí svou sytost a barvu? Že vlákna ztratila svůj jas a barvy šednou? Je to tak, barvy šednou, ale není to tím, že by koberce ztratily svůj jas. Jen je zakrytý pod prachem, který se v kobercích usazuje. Ptáte se, jak se může v kobercích usazovat prach, když je každý den vysáváte? Stačí se po něm projít a prach se zašlape až do vláken. Klasické domácí vysavače nejsou schopné čistit vlákna hloubkově, ale jen z povrchu. Do koberce se usazuje stále více prachu, který zakrývá jas barev. Čištění koberců od prachu je proto složitější, než by se mohlo na první pohled zdát.

Jak s prachem „zatočit“?

Nezapomínejte, že prach v kobercích je ideálním prostředím pro vznik roztočů. Co mohou způsobit roztoči, se podívejte zde. Když se rozhodnete s prachem v kobercích zatočit, máte 2 základní možnosti. Tou první je, že si koberec vyčistíte vlastními silami. Stačí zajít do drogerie a pořídit si jeden z prostředků na čištění koberců, kterých jsou na trhu desítky. Čističe jsou ve formě gelů, pěn, roztoků nebo granulí. Všechny je zapotřebí nanést na koberec a kartáčem zapracovat do struktury koberce. Když máte plochu místnosti několik desítek metrů čtverečních, zabere vám práce i několik hodin a je velmi namáhavá. Další možností je, že si pozvete domů profesionály na strojové čištění koberců. Čištění vás sice bude stát více peněz, ale vše bude bez starostí, s dokonalým výsledkem, bez dřiny a hotové za pár minut.

TIP: Pokud potřebujete vyčistit jen drobné skvrny od jídla nebo nápojů, stačí použít i vybavení, které máte běžně v domácnosti. Podívejte se na rady na čištění koberců.

Firmu vybírejte zodpovědně

Firem na čištění koberců je v každém kraji republiky hned několik. Jak mezi nimi vybrat tu správnou? Základním kritériem je kvalita techniky a strojů, které se k čištění využívají. Dále jsou důležité zkušenosti firmy a také hodnocení od zákazníků. Pokud chcete vědět, jak vypadá skutečný specialista v oblasti, podívejte se na web firmy Úklid Plecitý.

Napsat komentář