Vana nebo sprchový kout? Pomůžeme vám s rozhodováním

Rozhodli jste se podstoupit rekonstrukci koupelny, protože stávající již vykazovala vady na kráse i funkčnosti? Pak patrně stojíte před rozhodnutím, zda si pořídit vanu anebo sprchový kout, pokud v koupelně není místo pro obojí.

Jak vana, tak sprchový kout mají své klady a zápory, proto je vhodné předem pořádně promyslet, které řešení je právě pro vás značka ideál. Výměna sprchového koutu či vany je odborná práce, kterou se nevyplácí podcenit, a své rozhodnutí už zpět jen tak nevezmete. Proto si nenechte ujít následující řádky a zvažte, zda bude vaší koupelnu zdobit nová vana či sprchový kout.

Podle čeho se rozhodnout?

Zkuste si v tom spěchu alespoň na chvíli sednout a zvážit tyto aspekty: dispozici koupelny a možnosti prostoru, životní styl členů domácnosti, design, způsob údržby jednoho či druhého, věk členů domácnosti, zdravotní stav (do vany se hůř leze), děti a jejich koupání, zvyk namáčení prádla atd?

Jakkoliv se může zdát být sprchový kout praktický, může vám ve finále vana hodně chybět, jestliže se v zimě velmi rádi vyhříváte. Koupelna je místem nejen ranní a večerní hygieny, ale i místem chvilky odpočinku a relaxace.

Vana vs. sprchový kout

Rekonstrukce koupelen Praha za vás sice odvedou kus práce, rozhodnout se však musíte pro jedno či druhé sami. Od určitého věku je sprchový kout k nezaplacení a určitě vždy neplatí, že sprchový kout šetří vodu. Budete-li hodinu stát pod tekoucí vodou, vyjde lépe plná vana vody.

Kdy se vyplatí vana?

  • Vana se vyplatí, nemusíte-li šetřit místem
  • Máte-li malé děti, které se rády koupou a hrají si ve vaně
  • Milujete příjemný relax, teplo a bylinky ve vodě
  • Plná vana příjemně teplé vody dokáže ulevit bolavým svalům
  • Dá se nad ní věšet prádlo

Kdy se vyplatí sprchový kout?

Modernizaci koupelen v panelových bytech omezuje nejvíce prostor. S výměnou staré vany za nový, moderní sprchový kout vám pomohou zednické práce Praha. Proč tedy zvolit právě sprchový kout?

  • Šetří místem
  • V případě hlubší vaničky se děti mohou koupat
  • V případě starších osob či úrazu (zlomená noha) se do něj lépe leze
  • Nebudete-li stát hodinu pod tekoucí vodou, zaručuje úsporu vody
  • Sprchování je zdravější než koupání

Myslete i na budoucnost. Jste-li teď mladý pár, pak budete patrně časem potřebovat pro děti vanu a naopak. Jste-li starší lidé, sprchový kout je lepší volbou a téměř bezbariérovou záležitostí, kde si můžete nechat nainstalovat madla a židličku, na kterou se pohodlně usadíte.  

Napsat komentář