Jak mít stále čisto a šetřit čas při velkém úklidu

Hodně lidí má rádo, když se nachází v čistém, útulném a uspořádaném prostředí. K tomu je zapotřebí pravidelného úklidu. Ovšem úklid samotný je činnost, kterou moc lidí rádo nemá. Pravdou je, že úklid se dá různě zpříjemnit.

Například hudbou, skvělými pomocníky při úklidu, jako je parní mop, robotický vysavač, myčka nádobí a další. Dokonce je pravdou, že každý, kdo uklízí tak pálí kalorie, tudíž takový větší úklid lze brát i za trénink. Možná bude pro vás i novinkou, že kolik času věnujeme běžnému úklidu, tolik času si ušetříme při úklidu velkém.

Běžný vs. velký úklid

Pokud například pravidelně uklízíme v kuchyni, zabere nám velký úklid méně času, než kdybychom kuchyni pravidelně neudržovali. Totéž se týká skříně s oblečením a dalšími běžnými úklidovými činnostmi. Platí to i v případě, že si objednáme profesionální generální úklid. Ať už se úklid týká domácnosti anebo kancelářských prostor.

Pravidelný úklid šetří vaše finance

Jenže tady nešetříme pouze síly těch, co uklízejí, ale i své finance, protože není úklid, jako úklid. Jestliže si budeme pravidelně uklízet sami anebo využijeme úklidovou firmu častěji na drobnější práce, bude velký úklid trvat o to méně. To znamená kratší doba, méně použitých úklidových prostředků i pomocníků a tudíž i levnější záležitost.

Plánovaní se vyplatí

Někdo je rád, když mu s údržbou domácnosti pomáhají členové rodiny, jiný je zase rád, když je doma sám a může uklízet v klidu. Existuje však i možnost, kdy si během týdne zvládneme provozní nepořádek uklízet sami a jednou za týden či deset dní využijeme úklidové služby Praha na větší úklid, kdy můžeme s celou rodinou vyrazit třeba do ZOO a vrátit se do uklízeného domu či bytu.

V takovém případě je dobré naučit se plánovat, který den co uklidím a velký úklid, jako je mytí trouby, mytí oken, utírání prachu na vysokém nábytku a další složitější práce nechat na profesionálech. Díky drobným pracím, které si zvládnete sami, ušetříte čas i finance.

Napsat komentář