Tradiční i moderní způsoby vysoušení zdiva

starý dům

Vlhkost trápí celou řadu domácností, ať už se jedná o staré domy nebo novostavby. I domy, které mají kvalitní hydroizolaci se mohou setkat s vlhkostí, a to z důvodu prasklého potrubí nebo jiné havárie. Existuje celá řada možností, jak se vlhkosti v domě zbavit. Představíme vám některé z nich.

Tradiční řešení

Klasickými způsoby vysoušení zdiva, jak se zbavit vlhkosti patří mechanické zásahy do stavební konstrukce. Mezi tento způsob řešení patří podřezání zdiva, dodatečné vkládání izolace a realizace nové  hydroizolace podlah a nové betony. Při havárii se také vyplatí navštívit půjčovnu vysoušečů.

Rychlé a účinné moderní způsoby

Moderní technologie a postupy neustále nabízejí moderní způsoby, jak se zbavit vlhkosti ve zdech a domě. Mezi moderní způsoby patří nízkotlaková injektáž, díky které se do zdiva dostane dodatečná hydroizolační vrstva, která vlhkost ze stěn odstraní trvale.

Možnosti vysoušení vlhkosti:

 • strojní podřezání zdiva
 • zarážení nerezových desek
 • sanační a vzduchoizolační omítkové systémy
 • chemická nebo krémová injektáž
 • energetická sanace
 • plošná hydroizolace

Injektáž

Injektáž je jednou z možností, kdy se aplikují chemické clony. Postup je následující: konkrétní chemikálie se aplikuje do vyvrtaných otvorů, které jsou od sebe vzdálené 10 – 12 cm a dosahují hloubky nejméně 5 cm.

Chemikálie se do zdi dostává pod tlakem, a to maximálně 2 bary. K aplikaci se využívá nízkotlaký postřikovač s prodlužovací tyčí bez trysky a filtru. Tato forma injektáže je velmi účinná a spolehlivá.

Výhody injektáže:

 • snadná aplikace
 • rychlá aplikace
 • ekologická nezávadnost
 • eliminace statických vad

Nezapomeňte na termoizolační nátěr

Pokud už nikdy nechcete bojovat s vlhkostí a vlhkými zdmi, pak se doporučuje aplikovat termoizolační nátěr. Tento typ nátěru se využívá především u budovy, kde je problém s větráním. Postup je velmi jednoduchý:

 1. odstranění původní malby,
 2. nanesení termoizolačního nátěru.

Termoizolační nátěr zajistí rozkládání tepla po celém povrchu zdi, odstraní tepelné mosty a zabraní se tak vlhnutí zdiva a vzniku plísně. Termoizolační nátěr má dlouhou životnost a výborně izoluje teplo.

V interiéru používejte vysoušeče vlhkosti

Vysoušeče vlhkosti jsou pomocníkem, který vás bude v interiéru nadměrné vlhkosti zbavovat pravidelně. Funguje na principu ochlazení vlhkosti na rosný bod, vlhkost pak odkape do nádobky a vysoušeč vypouští vzduch suchý.

Design moderních vysoušečů opravdu pokročil a jsou téměř neviditelné. Můžete volit také mezi vysoušeči, které jsou designovým doplňkem interiéru. Moderní vysoušeče nabízejí vlastnosti jako je tichost, výkonnost a malá spotřeba. Vysoušeče nenabízejí pouze odstraňování vlhkosti, ale také slouží jako čističky vzduchu, ionizátor a aromaterapie, což se vhodné do domácnosti s alergikem.

Napsat komentář