Rukavice pro všechny práce! Vyberte si ty správné

Pracovní rukavice 2

Ruce jsou tím nejdokonalejším nástrojem, který potřebujete při každé práci. Pokud tedy přemýšlíte nad zakoupením ochranných pracovních prostředků, pracovní rukavice by na vašem nákupním seznamu neměly chybět.

Rukavice pro vaši domácnost

Jste zmatení z nabídky v obchodech a netušíte, jaký je rozdíl mezi kombinovanými, nitrilovými nebo PVC rukavicemi? Není to žádná věda! Rozdíl je v materiálu, z něhož jsou rukavice vyrobeny. Ten poté určuje, pro jakou činnost jsou rukavice vhodné.

Nejčastěji bývají rukavice vyrobené z kombinace textilu a kůže, říká se jim poté kombinované. Tyto rukavice jsou pohodlné na nošení a vhodné pro běžné práce. Ochrání vás před menšími oděrkami i před špínou. Pro nenáročnou práci při rekonstrukci nebo při práci na zahradě by vám jeden pár doma určitě neměl chybět.

Druhý materiál, který v domácnosti určitě oceníte, je latex. Latexové rukavice (někdy také lidověji nazývané gumové) jsou vhodné pro ochranu rukou při umývání nádobí nebo podlahy. Pokud se ale chystáte na práci s agresivnějšími chemikáliemi, běžné latexové rukavice vás neochrání. V tom případě sáhněte po chemicky odolných máčených rukavicích.

TIP: Hledáte pracovní rukavice pro určitý typ práce? Vyberte si kvalitní rukavice české výroby!

 

Rukavice pro specializované práce

Pracovní rukavice jsou potřeba nejen v domácnosti, ale samozřejmě také při různých odborných činnostech. Pro jednotlivá zaměstnání existují speciálně upravené rukavice, které mají za úkol chránit své nositele před určitými druhy nebezpečí. Pokud se chystáte pracovat s elektrikou nebo se dřevem, můžete se inspirovat u výbavy profesionálních pracovníků.

Pro práci s chemikáliemi, ve zdravotnictví, potravinářství nebo v kosmetickém průmyslu se používají nitrilové rukavice, které mohou být jednorázové i na více použití (záleží na konkrétním typu). Latexové rukavice jsou nejčastěji doporučovány pro práci s biologickým materiálem.

Dále existují rukavice s odolností proti pořezu, které mají na dlaních a na prstech větší nános nitrilu chránící dřevorubce nebo skláře při práci s ostřejšími materiály. Svářeči potřebují pro svou práci speciální rukavice z hovězí štípenky s certifikací pro svářečské práce. Dielektrické rukavice jsou určené pro elektrikáře, antivibrační rukavice ocení stavitelé a dělníci při práci s vrtačkami a sbíječkami.

Napsat komentář