Předsíňová stěna jako elegantní řešení vstupní části domu

krasne-bydleni.cz předsíňová stěna

Zamýšleli jste se někdy nad tím, jak důležitou místností je právě předsíň? Většina lidí dbá na perfektní vzhled a moderní trendy v obývacím pokoji, do kuchyně dlouho vybírá tu nejlepší kuchyňskou linku s vestavnými spotřebiči, ale předsíň často zůstává v pozadí. Přitom právě předsíň je místem, kam každá návštěva vstoupí jako první. Je vlastně vaší první vizitkou a dle toho by měla také vypadat. Co by v předsíni nemělo chybět a jak by měla vypadat předsíňová stěna vám představí dnešní článek.

Na úložné prostory s rozmyslem

Asi každý by rád prostornou předsíň, kam se s přehledem vejde velká předsíňová stěna, často se ale setkáváme s menším vstupním prostorem. Zejména u starších bytů je prostor předsíně spíše menších rozměrů, a proto je důležité si nábytek dobře rozvrhnout. Naše volba byla jednoznačná – velká předsíňová stěna – buk masiv nás oslovila nejen kvalitou zpracování, ale také právě svou variabilitou. I do menší předsíně lze tuto stěnu rozmístit, případně skříň využít jako šatní do ložnice a pro potřeby vstupní haly ponechat pouze subtilnější části stěny, tedy botník, skříňku a věšáky se zrcadlem.

Právě botníky a věšáky jsou středobodem celé předsíně. Není nic horšího než vstup do bytu či domu zavalen množstvím obuvi a přeplněný věšák se třemi háčky praskající pod tíhou kabátů.

Sezónní věci stranou

Pokud není vaše předsíň doslova gigantických rozměrů, nesnažte se za každou cenu do ní vměstnat veškeré oblečení, které máte. Předsíň by měla primárně sloužit jako místo pro odkládání svrchních částí oděvů a bot, které v daném období nosíte. V létě sem tedy určitě nepatří kozačky, sněhule a zimní kabáty a bundy. Ty by měly být tou dobou ve skříni či na jiném místě vhodném pro ukládání sezónního oblečení a dalšího vybavení.

Na věšácích a policích by měl vždy zůstat dostatek volného místa pro příchozí návštěvy, myslete na to již při plánování předsíně, ať vás později nedostatek místa nezaskočí.

Napsat komentář