Jak mít v obývacím pokoji dost světla

Obývací pokoj bývá většinou srdcem celé domácnosti, kde se všichni členové rodiny denně scházejí, sledují televizi, děti si tu hrají, proto je potřeba myslet na dostatečné a kvalitní osvětlení. Problém může být ve starších zástavbách, kde je vyveden pouze jeden kabel k centrálnímu svítidlu. Šikovný odborník jej ale umí rozvětvit, takže z jednoho centrálního svítidla můžete mít rázem také třeba závěsné svítidlo nad konferenčním stolkem.

Nenápadné a přesto výkonné

Do obývacího pokoje stále častěji lidé nechávají instalovat soustavu LED vestavných bodovek, které dosahují velké svítivosti, jsou moderní a nenápadné. Pro instalaci vestavných bodovek je třeba mít strop, do kterého je můžete dát, ideální jsou sádrokartonové podhledy. Potom už stačí vestavné bodovky rozmístit v podhledu přesně tak, jak potřebujete, a vytvoříte v obývacím pokoji něžné romantické osvětlení. Vestavné bodovky se nejčastěji osazují halogenovými nebo LED světelnými zdroji. Rozhodnete-li se pro LED, získáte vysoce úsporné a přitom svítivé světelné zdroje, které vám vydrží sloužit velmi dlouho díky výrazně dlouhé životnosti, kterou neovlivňuje způsob používání osvětlení. Bodovky vypadají opravdu stylově, ovšem pro výraznější vzhled pokoje je vhodné použít také závěsné svítidlo v designovém provedení, které celou místnost podtrhne a dodá jí eleganci a styl.

Vyberte to správné svítidlo

Záleží pouze na vás, podle čeho budete svítidla vybírat. Někdo je pro výběr podle materiálu, další vybírá podle typu či velikosti, další podle stylu a jiný zase podle ceny. Potrpíte-li si na módu, pak vězte, že mezi nejmodernější materiály v současné době patří sklo v kombinaci s kovovými prvky. Potřebujete-li si posvítit na čtení u vašeho oblíbeného křesla, zvolte stojací nebo stolní lampu, pro navození dokonalé atmosféry slouží osvětlení do skříněk a vitrín. Návrháři moderních prvků osvětlení si dávají skutečně záležet, aby svítidla budila pozornost a zároveň byla dostatečně výkonná a praktická. Pro inspiraci můžete navštívit světelné studio Aulix, které vám nabídne mnoho různých variant klasického i luxusního osvětlení, určitě si vyberete i vy.

Napsat komentář