Máte možnost homeoffice? 5 tipů, jak ji vybavit

krasne-bydleni.cz

Stále přibývá osob, které by jako jeden ze zaměstnavatelských benefitů ocenili možnost práce z home office. Podle posledních výzkumů po této výhodě prahne na 49 % dotázaných. Pokud máte to štěstí a v home office pracujete, máme pro vás rovnou pět rad a tipů, jak ji vybavit a vyšperkovat k dokonalosti

Pracovní stůl je základ

Jistě se všichni shodneme na tom, že kvalitní nábytek je alfou a omegou celé home office. Aby se vám pracovalo komfortně a pohodlně, měli byste jeho výběru věnovat energii, čas, ale i odpovídající finance. Jako první začneme stolem. Jeho výška od podlahy by měla být pro muže středního vzrůstu asi 70 cm nad podlahou, pro ženy pak 65 cm. Velmi oblíbené jsou v posledních dobách pracovní stoly s vyvýšenou plošinou pro monitor počítače.

Kancelářskou židli vybírejte obezřetně

Neméně důležitý je i správný výběr kancelářské židle. Vybírejte takové kusy nábytku, které jsou ergonomicky tvarované a minimalizují následky dlouhého sezení, které není pro naše tělo ani trochu přirozené. Ideální je, když si vyberete kancelářskou židli s polohováním. Můžete si jak jednoduše nastavit její polohu a ulevit zádům, bedrům, ale i nohám.

Kam home office umístit?

Výše jsme probrali, jak by měla vypadat kancelářská židle, ale i to, podle čeho vybírat stůl. Stejně důležité je ale samotné umístění home office. V žádném případě si pracovní koutek nezařizujte v ložnici ani v pokoji dítěte. Pokud nemáte možnost oddělené místnosti, pak zvolte kus nevyužitého prostoru třeba v obývacím pokoji nebo pokoji pro hosty.

Zapomeňte na serepetičky

Snažte se pracovní kout zařizovat minimalisticky a neumisťujte zde nic, co by vás mohlo rozptylovat. To platí zejména pro přeplněné nástěnky, rodinné fotky v pestrobarevných rámečcích, nadbytek elektroniky a moderních vychytávek apod. Zkrátka a jednoduše dělejte vše pro to, abyste se i v home office cítili jako v práci.

Redakce Press-News.cz

Doporučuje další zajímavé články na mediích

MetSo.cz

40plus

PressExpress.cz

Napsat komentář