Hydroponie – objevte kouzlo staronového způsobu pěstování rostlin

Pro někoho stará známá, pro jiného žhavá novinka. Řeč je samozřejmě o hydroponii, která se v posledních letech těší ohromné oblibě. Používali ji sice už staří Egypťané, ale to je zase jiný příběh. Dnes se raději podíváme na to, jaké jsou její výhody a bez jakých pomůcek se určitě neobejdete.

Hydroponii milují příznivci designových dekorací i alergici

První věc, kterou na hydroponicky pěstovaných rostlinách můžete obdivovat, je jejich dokonalý design, díky kterému se stávají ozdobou každého interiéru i exteriéru. Hydroponie je zkrátka velmi působivá a zaujme na první pohled. Nutno však podotknout, že to není žádné blyštivé pozlátko. Hydroponie je také velmi praktická, a to nejen pro rostliny, ale také pro lidi, kteří v jejich okolí žijí.

Hydroponicky pěstované rostliny často dosahují mnohem lepších výsledků než ty, které rostou běžným způsobem. Plody jsou větší, chutnější, a dokonce i dříve zralé. Vděčíme za to živinám, kterých rostlina pěstovaná hydroponicky získává mnohem větší množství. Absence zeminy poté eliminuje vznik plísní a výskyt nejrůznějších škůdců, což jistě ocení nejeden alergik.

Speciální Zahradnictví nabízí vše, co k hydroponii potřebujete

Abyste se do hydroponie mohli pustit, budete potřebovat pár pomůcek. Kromě vhodné nádoby a samozřejmě také samotné rostlinky je to například substrát. Ten totiž v hydroponii není úplně vyřazen ze hry, ale slouží zde jako prostředník mezi rostlinou a živným roztokem tvořeným vodou obohacenou o hnojiva. Z tohoto důvodu je používán pouze takový substrát, který neobsahuje žádné živiny a látky rozpustné ve vodě. V hydroponii je tedy doporučováno využití keramzitu vyráběného z jílu nebo jiného substrátu s podobnými vlastnostmi.

Tím nejdůležitějším, co k hydroponii potřebujete, je samozřejmě voda. A je jí třeba opravdu dostatek, protože zavlažování zde probíhá několikrát denně. Konkrétně je to přibližně 5–10 litrů na jednu rostlinu (množství vody se samozřejmě pro různé rostliny liší, průměrně však můžeme počítat s těmito čísly). Z tohoto důvodu tak řada pěstitelů sahá po speciálních nádržích, které jsou velmi spolehlivým zdrojem vody.

Nádrže na vodu vhodné pro hydroponii jsou vybaveny přepadem, kohoutkem pro vypouštění vody a víkem, které vodu ochrání před nečistotami. Na trhu nechybí ani skládací nádrže nesoucí označení FlexiTank, které umožňují snadnou manipulaci a přepravu. Záleží tedy jen na vás, pro kterou z nich se rozhodnete.

A kde to všechno sehnat? Nejen nádrže na vodu a substráty, ale také celou řadu dalších pomůcek potřebných pro hydroponii nabízí Speciální Zahradnictví – váš spolehlivý partner v péči o zahradu i doma pěstované rostliny.

Napsat komentář