5 fascinujících typů bydlení, které jsou na trhu

creditas_krasne-bydleni.cz

Hledáte inspiraci v moderním bydlení, které byste si mohli pořídit? Našli jsme pro vás to nejzajímavější, o čem jste dosud možná ještě ani neslyšeli.  

1.Dům z lodních kontejnerů 

Zní vám to jako bláznivý nápad? Ale vůbec ne. Domy sestavené z lodních kontejnerů dnes najdete mezi ostatními nabídkami na trhu s realitami. A jedná se o vážně luxusní, ale i cenově dostupné bydlení. Navíc jde o ekologicky šetrné domy, neboť recyklace takových kontejnerů je energeticky náročná, a proto je lepší je znovu uplatnit než zničit po splnění prvního účelu. Jedná se o nevšední variantu stavby, kterou si můžete sestavit podle svých požadavků a finančních potřeb. Jediným limitem jsou zde dané rozměry, jeden dům sestává většinou z více sestavených kontejnerů. 

2.Dřevostavba 

Mezi oblíbené nemovitosti se dnes řadí dřevostavby, které spojují tradici a modernitu. Existují patrové i vícepatrové budovy, s omítkou i v přirozené „holé“ variantě. Tento typ se hodí nejen jako rekreační obydlí, ale i jako rodinný dům. Nabízí přirozený přechod z interiéru do exteriéru díky terase a velkým oknům, místnosti a interiér navíc snadno přizpůsobíte svým potřebám. 

3.Aktivní dům 

Je to specifický typ domu, který nepotřebuje cizí přívod energií. Je sestavený tak, že si dokáže energii vytvářet sám, a to nejen pro vytápění a ohřev vody, ale také pro fungování spotřebičů a jiných zařízení. Jako majitelé tohoto domu se stanete nezávislí na okolí. Snadno využijete přírodní zdroje jako slunce, vítr nebo biomasu a přidáte se k těm, kteří preferují ekologický způsob života. 

4.Houseboat 

Snili jste někdy o bydlení na vodě? I to je možné. I když tento způsob domova u nás nemá takovou tradici, je dnes považovaný za komfortní bydlení. Myslete ale na to, že velikost a vzhled lodi neovlivníte. Můžete se nicméně pustit do částečné rekonstrukce, především interiéru a přizpůsobit si bydlení svým představám. 

5. Tovární bydlení 

Moderní jsou v současné době také přestavby starých továrních hal na jedinečné industriální domovy. Vznikají tak lofty, které disponují úžasným prostorem a světlem. Dokážou vytvořit komfortní prostředí i při zachování industriálního vzhledu, který aktuálně patří mezi nejvyhledávanější designová řešení interiéru. 

Zaujal vás některý ze zmíněných typů bydlení natolik, že byste si kvůli němu sjednali hypotéku? Banka CREDITAS vám poskytne výhodné podmínky v podobě nízké úrokové sazby, ale také možnosti předčasného splacení nebo uhrazení mimořádné vyšší splátky bez jakékoli sankce.  

Napsat komentář