Závlahové systémy s automatickým řízením

Závlaha je důležitým faktorem, který velkou měrou ovlivňuje kvalitu a vzhled okrasné zahrady. Zahradu lze zavlažovat manuálně, tedy konví či zahradní hadicí s napojením různých typů koncových postřikovačů či plošným zavlažovačem. Tato metoda je časově náročná, neúsporná a nepoužitelná na velké rozloze zahrady. Proto si raději pořiďte automatickou zálivku. Pokud si chceme pořídit plně automatizované zavlažování, můžeme se spolehnout na to, že dokáže obstarat velké plochy zahrad i automatické zavlažování trávníku.

Automatický zavlažovací systém

Bezstarostně lze zajistit závlahu díky automatickému závlahovému systému. Základní předností závlahového systému je značná úspora vody a tím i financí díky rovnoměrné a cílené závlaze. Minimalizace odparů vody lze dosáhnout při zálivce v nočních nebo ranních hodinách. Tento šetrnější a rovnoměrnější způsob zálivky trávníku, rostlin, keřů a stromů vám zajistí mnohem lepší využití vody. Výhodou závlahových systémů je i automatická regulace intenzity závlahy na srážkách, velké množství ušetřeného času ve srovnání s ručním zaléváním. S tím souvisí i rychlá návratnost investičních nákladů. Automatický zavlažovací systém spustí při závlaze zajímavý vizuální efekt a příjemné mikroklima, které rostliny doslova milují.

Pořiďte si automatické zavlažování

Závlahové systémy jsou centrálně řízeny pomocí ovládací jednotky s velice snadnou obsluhou. Systém automatické závlahy se opravdu vyplatí. Na závlahový systém je dobré myslet už v době hrubé stavby domu a před úpravou zahrady. Někdy může rozvod pro automatické zavlažování zasahovat do prostorů venkovních dlažeb. Je třeba připravit podklad dlažby i s průchody pro potrubí, elektřinu a kabeláž pod dlažbou. Závlahový systém lze instalovat i do založené zahrady. Pozemek by před návrhem závlahového systému měla vidět odborná firma, která vám doporučí vhodný typ závlahového systému a ovládací jednotky s posouzením kapacity zdroje vody a způsobu připojení.

Napsat komentář