Zastínění na plot – potřebujete ho i vy!

Lidé žijící v domech mají obvykle dvůr či zahradu. Jelikož bydlí sami ve svém domě, kde mají soukromí, požadují soukromí i na svém celém pozemku. Postavení zdí však může stát nemalé peníze, vysázení keřů potom stojí čas, než pořádně vyrostou a budou fungovat jako štít před zraky sousedů a kolemjdoucích. Řešením je cenově dostupný plot. Je ovšem pravda, že pletivo nijak nebrání ostatním v průhledu. Proto existuje zastínění na plot, které je vkusným doplňkem plotu chránící vaše soukromí!

Typy zastínění

Zastínění na plot může mít různou podobu. V současné době si lidé velmi oblíbili přírodní materiály. Zde je možnost využít například štípaný bambus, tedy rohož z bambusu. Vzhled tak bude působit velmi přirozeně a elegantně. Podobným typem jsou rohože rákosové. Nabízí rovněž přírodní vzhled. Lze jej navíc využít i v interiérech, tedy například zimních zahradách, nebo jako zastínění balkonu. Rohože se však vyrábí také z mnoha jiných materiálů, které nabízí elegantní vzhled. Stačí si vybrat. Někomu se bude líbit více rohož z kůry jedle, z proutí vrby, kapradí, jinému bude více vyhovovat rohož z loupaného zázvoru. Každá z rohoží nabízí maličko jiný vzhled – některé jsou světlejší, jiné tmavší a také texturou se liší.

Další možností je zvolit umělé materiály. Nabízí se stínící tkanina, tedy hustě tkaná síť nebo úplet, který sníží průhlednost vašeho oplocení. Uváděný parametr procentuální zastínění, např. 85% zastínění, je neměřitelný údaj. Každý prodejce si jej tedy definuje dle svého uvážení. Při výběru doporučujeme vybírat podle gramáže, která je srovnatelným parametrem produktů jednotlivých prodejců.

Přestože jde o umělý materiál, vzhled může působit lehce přírodně. Jeho zelená, šedá či písková barva skvěle zapadne do prostředí zahrady. Zároveň existuje umělá verze bambusového zastínění, takže můžete zvýšit míru elegantnosti tímto způsobem.

Dokonalým souladem přírody a umělých materiálů jsou potom imitace živých plotů. Jako zastínění na plot tedy můžete využít umělý břečťan, červené konopí, ale v nabídce na stránkách Levne-pletivo.cz najdete také imitaci jehličnanů atp.

Výhody a nevýhody zastínění na plot

Jednou z nepochybných výhod je možnost vytvoření clony (a tak ochrany soukromí) za rozumné ceny, neboť dřevěné a zděné ploty mohou vyjít několikanásobně dráž. Zmíněná zastínění navíc působí jako ochrana před větrem. Lze je také různě vrstvit, ohýbat a tvarovat, přesně podle potřeb.

Jako nevýhodu je potřeba zmínit, že tato zastínění na plot nejsou nesmrtelná. Vydrží zhruba sedm až deset let, podle toho, čemu všemu jsou vystavená. Například přírodní zastínění mění barvu a kvůli vlivům deště a sněhu se mohou začít rozpadat. Je tedy dobré o tato zastínění pečovat.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

In-In.cz

GoldBach.cz

Brilante.cz

Napsat komentář