Z čeho se vyrábí drahý, luxusní nábytek?

Při vybírání nábytku jste mohli narazit na levnější kusy nábytku a stejně tak jste mohli narazit na dražší, o něco luxusnější nábytek. Jelikož vám jednotlivé kusy nábytku přišly takřka stejné, zeptali jste se sami sebe, proč se cena tak liší. Cena se většinou liší kvůli materiálu, ze kterého je nábytek vyroben. Zatímco některý nábytek se vyrábí z lamino desek na míru, které se řežou ve firmě Probytex, jiné se vyrábí z masivu, což je materiál krapet dražší. Pojďme však nakouknout více pod pokličku toho, jak se drahý a luxusní nábytek vyrábí. 

Masivní nábytek je známkou luxusu

Jak již bylo zmíněno, luxusní a zároveň také drahý nábytek se vyrábí z masivu. Koupit si do domácnosti masivní dřevo, to je opravdu výhra. Přece jenom právě takový nábytek krásně voní, jedná se o čistě přírodní nábytek, který navíc dlouho vydrží. I díky těmto přednostem je masivní nábytek zkrátka dražší než jiný nábytek, který je vyroben z lamina nebo nejrůznějších dřevěných náhražek. 

Jelikož má masiv tolik předností, nemůžeme se divit tomu, že je masiv stále označován za nejlepší materiál, který je určen na výrobu nábytku. 

Někteří volí lakovaný nábytek

Pokud vybíráte nábytek, můžete se také setkat s lakovaným nábytkem. Ten se u nás prodával už za brzkého socialismu. Lidi lákal především lesk, také hladký povrch a mnoho, opravdu mnoho barevných odstínů. 

I když měl lak jakoukoli barvu nebo ať už byl povrch jakkoli hladký, stejně však konečnou cenu ovlivňoval základ, na něhož se jednotlivé vrstvy laku nanáší. Nejčastěji bývá lak nanášen na takzvané MDF desky, ale pokud si chcete do své domácnosti vnést opravdu luxus, masivní lakovaný nábytek je tou pravou volbou. Jestliže si však dřeva a jeho pravé podoby vážíte, nenecháte na něj nanášet lak. Lak totiž naprosto překryje strukturu i přirozenou barvu dřeva, což je u masivu opravdu škoda.

Napsat komentář