Jak vybrat správné světelné zdroje

led

V dnešní době máte na výběr velké množství nejrůznějších světelných zdrojů a svítidel. Každý má jiné parametry a je vhodný pro jiné použití, proto je dobré udělat si nejprve jasno v tom, co od svítidla očekáváte.

Důležitý je výkon

Výkon svítidla a svítivost jsou skutečně zásadní. Mnohde se setkáte s nedostatečným osvětlením a přitom by stačilo vyměnit světelný zdroj za výkonnější a vše by bylo v pořádku. Pro správné určení výkonu svítidel je určující velikost a způsob využití místnosti. Menší místnost si vystačí se slabším osvětlením, do větší budete potřebovat silnější nebo více světelných zdrojů.

Úspora především

Pro většinu lidí je při výběru osvětlení důležitá spotřeba energie. Klasické žárovky měly žalostnou účinnost, to už ale dnes neplatí. Za nejlepší náhradu klasických žárovek jsou považovány LED žárovky. Ty se pochlubí velmi dlouhou životností, vysokou svítivostí a nízkou spotřebou energie. LED technologie je založena nikoli na žhavení svítivého vlákna, ale na světlo emitujících diodách. LED žárovky tak mají velkou výhodu v tom, že nezáleží na tom, zda svítí dlouhodobě nebo se často zhasínají, jejich životnost je v obou případech velmi dlouhá.

LED žárovky kamkoli

Díky velkému množství závitů a velikostí LED žárovek je můžete umístit do jakéhokoli svítidla. Nejčastěji se LED žárovky vyrábí s klasickými závity E27 a E14, které se běžně používají. Vhodné jsou také jako bodová svítidla. LED žárovky GU10 můžete umístit do obývacího pokoje, chodby i koupelny. Velmi oblíbené jsou rovněž LED pásky, které se vyrábí v mnoha výkonových i barevných variantách. Jsou vhodné pro použití v koupelnách či kuchyních pro osvětlení kuchyňské linky.

Chcete-li mít doma kvalitní a navíc úsporné osvětlení, vsaďte na LED žárovky od profesionálů. Nakupujte v internetovém obchodu Levné-LEDžárovky.cz a ušetřete. Vyberte si, nakupte a sviťte úsporně i vy.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Seznam-Novinek.cz

PressMedia

PRwebs.cz

Napsat komentář