Vybíráme jídelní stůl

Kuchyně je místnost klidu a pohoštění. Určitě s námi budete souhlasit, že by se neměla obejít bez jídelního stolu, který vám svým způsobem bude dělat denní radost. Někteří mají pochopitelně jídelní stůl ve své jídelně a kuchyni využívají skutečně jen k vaření. To už záleží na tom, jak velký byt nebo rodinný dům máte. Ať už je správně první nebo druhá varianta, jídelní stůl zkrátka potřebujete a my vám ho pomůžeme vybrat. Přinášíme vám základní tipy, které vám bezesporu pomůžou.

Sdělte si účel jídelního stolu

Účel jídelního stolu spočívá v tom, že si k němu sednete a v klidu bez toho, aniž byste spěchali, sníte jakýkoliv pokrm. Měl by být tedy dostatečně velký na to, aby se u něho celá rodina příliš nemačkala na sebe, a to i v případě, kdy budete mít menší návštěvu. Je lepší sáhnout po větším jídelním stolu než po tom, u kterého se v klidu nenajíte ani ve čtyřech. Samozřejmě se opět musíte poohlížet na své prostory. V menších bytech, kde mimo jiné žijí dvě osoby nebudete zbytečně pořizovat jídelní stůl pro šest lidí.

V druhé fázi je nutné si sdělit, jaký tvar by měl mít váš jídelní stůl. Opět si tvar nastavte podle toho, jak máte zařízený interiér. Bude vám lépe do vaší kuchyně zapadat kulatý stůl nebo raději sáhnete po klasice, tedy čtvercovém nebo obdélníkovém tvaru? I tady je dobré zmínit, že tvary nemusí být jen čtvercové, obdélníkové nebo kulaté. Tvary mohou být také netypické nebo dokonce vytvořené na míru. Vždy přizpůsobte stůl tak, jak to vyžaduje váš interiér.

Máte vybrané vše? Zaměřte se na kvalitu!

Jakmile máte své priority určené, zaměřte se na kvalitu, která je nejdůležitější. Už ale víte, po jakém stolu se máte dívat, takže se váš výběr zúží. Tím pádem můžete zajít do oficiálních obchodů, kde se prodávají jídelní stoly a poptat se, jakou kvalitu by vám doporučovali, pokud by se jednalo například o stůl pro čtyři osoby kulatého tvaru. Tím upřesníte svůj výběr. V neposlední řadě nesmíte zapomenout na barvu, popřípadě dekor.

Napsat komentář