Výběr matrace není tak složitý, jak se na první pohled zdá

Pokud máte v plánu výběr matrace nebo dokonce i postele – neměli byste tento krok rozhodně uspěchat. Je třeba si zjistit vše o propustnosti materiálů, jejich pohodlnosti a také, jaký rozměr matrace je pro vás nejvhodnější. A s touto otázkou vám rádi poradíme. Jde přeci o vaše záda a vaše zdraví – protože kvalitní spánek = kvalitní den.

Matrace 140×200

Tento typ matrace je svou rozlohou velký zhruba jako jeden a půl lůžka – z toho plyne, že není vhodný pro každodenní spaní dvou osob, jako manželská postel – pokud se tedy nevyžíváte v celonočním tulení. Tento rozměr matrace 140×200 je vhodný zejména pro studenty, kteří se často učí v posteli a potřebují mít okolo sebe místo na různá skripta či jiné poznámky. Také je vhodná například na chalupu, kde spíte jen občas a nemáte dostatečně velký prostor – v tomto případě se zde můžete vyspat i ve dvou.

Matrace 160×200

Pokud vaše ložnice nedisponuje moc velkým prostorem, je možno si tuhle matraci pořídit do manželské postele. Na ní se dá již solidně vyspat i ve dvou. Rozměr matrace 160×200 nabízí prostor „tak akorát“ a dokáže zajistit spokojenou noc. Pokud ale vaše ložnice disponuje větším prostorem, je stále možnost si ji pořídit i jako postel pro jednoho, která skýtá dostatečně velkou plochu pro případné noční návštěvy.

Matrace 180×200

Jedná se o nejčastější rozměr matrace využívaný jako manželská postel. Nemusíte se ani obávat, že by vám chybělo místo, když vám do postele ráno skočí vaše ratolest – matrace 180×200 nabízí dostatečně velkou plochu pro všechny tři. Už záleží jen na vás, jakou tvrdost matrace si zvolíte, na tomto rozměru budete mít vždy dostatek pohodlí a prostoru.

Už víte, jaký rozměr matrace si vyberete do své ložnice, případně na chatu?

Napsat komentář