Vertikální zahrady – nový hit pro nebytové prostory

Už se vám okoukala bílá zeď? Chtělo by to změnu k lepšímu? Nechte se inspirovat novým trendem – vertikální zahrady jsou teď velkým hitem pro nebytové prostory. A zalévat nemusíte vůbec nic!

Pro jaké prostory jsou vertikální zahrady vhodné?

Vertikální zahrady jsou vhodným řešením pro interiérové i exteriérové prostory. Hodí se do kanceláří, hotelů či restaurací, jsou oblíbené například u provozovatelů fitness a wellness studií, v módních buticích či obchodních centrech. Jednoduše se hodí všude, kde člověk vyžaduje reprezentativní vzhled prostor, i harmonický pohled na stálezelené rostliny a stromy. Jedná se o individuálně navržené kompozice z umělých rostlin, stromů a keřů, které jsou na pohled k nerozeznání od živých.

Na co si dát pozor při výběru rostlin a stromů?

Vertikální zahrady skýtají nepřeberné množství variant. Každý si tak může vytvořit zelený kout podle svých požadavků. Samotné pořízení vertikální zahrady vyjde zhruba na polovinu nákladů oproti pořízení stěny s živými rostlinami. Cena se odvíjí od kvality použitých rostlin. U produktů z asijské produkce bývají náklady na pořízení nižší. Kvalitní rostliny pak mívají propracovanější vzhled a jsou i při bližším pohledu nerozeznatelné od živých. Speciálně navrženy jsou také rostliny určené do exteriéru.

Jaká je údržba?

Pokud si přejete mít výhled do příjemné zeleně, ale nechcete se trápit neustálou údržbou rostlin, jsou vertikální zahrady určené přímo pro vás. Nevyžadují zálivku, nejsou náchylné na průvan, přelití či nedostatek slunečního světla. Odpadá věčné pachtění, okopávání, přesazování. Tato varianta dekorace je výhodná volba i do prostor, kde je málo slunečního svitu. Jediné, co tyto stále zelené rostliny vyžadují, je otření vlhkým hadříkem od prachu.

Vertikální zahrady nabízejí příjemný pohled na zeleň přírody, bez nutnosti údržby.