Uvažujete nad pěnovou matrací? Prozraďme si její výhody a nevýhody

jak si uyit den

Investice do kvalitního spánku není nikdy špatná a nikdy bychom jí neměli litovat. Přece jen spánek se podílí na tom, jaký je náš den, jak se nám daří, jak produktivní jsme. Pokud nejsme dobře vyspaní, nejsme ani produktivní. Vždyť to znáte sami – s bolestí za krkem a s bolestí zad se jen těžko jde usmívat na blízké okolí. Doporučujeme tedy investovat do matrace, ideálně do pěnové matrace, která zvýší kvalitu našeho spánku. 

Ptáte se, proč investovat právě do pěnové matrace, když na trhu je tolik jiných kvalitních matrací? Ano, na trhu sice najdeme taštičkové matrace, zdravotní matrace, ortopedické matrace, ale přesto doporučujeme pěnové matrace, a to díky jejich obsažené pěně, která se i po dlouhé noci vrátí do původního stavu, i když na ní ležel stokilový člověk. To je však jen jedna výhoda z mnoha. 

Výhody pěnových matrací

  • Pro polohovatelné rošty
  • Přizpůsobí se tělu
  • Dostupné v oboustranném provedení, kdy každá strana má jinou tvrdost
  • Předchází bolesti zad 

K výhodám pěnových matrací patří zejména prodyšnost a dlouhá životnost. Ovšem také je velkou výhodou to, že se pěnové matrace mohou umístit na polohovatelné rošty, což třeba u pružinových matrací nelze. Také jsou dostupné v oboustranném provedení, kdy každá strana má jinou tvrdost. Člověk tak přijde na to, jaká tvrdost je pro něj vhodnější a lepší. 

Pokud budete investovat do pěnových matrací, předejdete bolesti zad. Pěnové matrace se dokonce doporučují lidem, kteří už bolestmi zad trpí. 

Nevýhody pěnových matrací

  • Nejsou určeny lidem s nadváhou
  • Tvrdost pěny se odvíjí od počasí

Jistou nevýhodou je, pěnové matrace nejsou určeny lidem s nadváhou. Málokdo také ví, že se jejich tvrdost odvíjí od počasí – při vyšší teplotě vzduchu je matrace měkčí. Pokud však venku nepanují třicetistupňová horka, tvrdost není nijak ovlivňována.

Napsat komentář