Topíte plynem? Přečtěte si, jak za něj výrazně ušetřit

Statistiky hovoří jasně. Plyn využívá stále více domácností a v současné době je jich více než 2,4 milionu. Průměrnou domácnost však topení a vaření ročně stojí kolem 45 tisíc korun a nabízí se otázka, zda je možné výdaje výrazně snížit. Překvapí vás, že je to možné poměrně snadno.

Plynaři Praha z řemeslnického cechu EKOMPLEX vyzdvihují komfort vytápění plynem. Moderní kotle lze velmi snadno regulovat a jejich chod je takřka automatický. Provozní náklady přitom nejsou vysoké a potěšující je i ekologický charakter.

Nechte si kotel seřídit

Topenáři Praha majitelům plynových kotlů důrazně doporučují, aby si před začátkem topné sezóny nechali zařízení důkladně vyčistit a odborně seřídit. Odborníci sice nepracují zadarmo, ale náklady se vrátí v podobě nižší spotřeby. Zároveň zajistíte, aby bylo topení plynem bezpečné.

Využívejte moderní technologie

Chcete-li objekt vytápět opravdu efektivně, nevyhýbejte se používání inteligentních termostatů. Zařízení umožňují seřízení teploty na základě časových úseků – termostat například sepne kotel před tím, než dorazíte domů z práce a v noci ho naopak mírně utlumí, protože spánek v místnosti s nižší teplotou je zdravější. Teploty si samozřejmě můžete nastavit zcela individuálně.

Naučte se větrat

Netopíte náhodou pánubohu do oken? Anebo naopak „pro jistotu“ nevětráte vůbec? Obojí je špatně. Bez čistého vzduchu se neobejdete, ale na druhou stranu byste neměli vypouštět více tepla, než je nezbytně nutné. Proto větrejte s ohledem na roční období a vždy krátce, ale intenzivně.

Změňte dodavatele

Jak ušetřit až několik tisíc korun ročně, aniž byste pro to museli cokoliv udělat? Kontaktujte konkurenční dodavatele a nechte si vypracovat levnější nabídku. Dvě třetiny ceny plynu tvoří obchodní složka, což v praxi znamená, že se ceny výrazně liší. S trochou štěstí se dostanete na velmi výhodnou částku.

Napsat komentář