Sháníte pozemek v oblasti východních Čech? Oblast Litohrady vám jich poskytne hned několik!

Plánujete stavět rodinný dům, nebo jinou nemovitost, ke které potřebujete pozemek, ale nevíte na koho se obrátit a kde jsou pozemky volné k mání? Zdali pracujete v oblasti Rychnova nad Kněžnou a Solnice a rádi byste stavěli své nové hnízdečko, právě v této oblasti, abyste nemuseli absolvovat každodenní dojíždění do zaměstnání, máme pro vás dobrou zprávu! Oblast Litohrady nyní nabízí prodej pozemků!

Kde se oblast Litohrady nachází?

Litohrady jsou částí okresního města Rychnov nad Kněžnou. Nacházejí se asi 3,5 km na severozápad od Rychnova nad Kněžnou. Jedná se o maloměsto s orientačním počtem padesáti obyvatel. Nedaleké město Solnice a především Rychnov nad kněžnou zajišťují veškerou obchodní vybavenost Litodradů. Pokud máte rodinu, pro kterou chcete zejména klidnou oblast bydliště s minimálním provozem aut v okolí, oblast Litohrady vám tento požadavek splní.

Jak správně vybrat pozemek a co si vše zjistit před uzavřením smlouvy?

Kupujete-li pozemek od soukromé osoby, nebo neprověřené kanceláře, bude pro vás bezpečnější si před podepsáním smlouvy zjistit potřebné informace o daném pozemku. Bude vás to sice stát řadu „obíhaček“ po úřadech, nicméně později jistě svoji snahu oceníte.

Prvním důležitým aspektem je, zda se vůbec jedná o stavební pozemek v souladu s definicí stavebního zákona. Zdali na pozemku bude možné něco postavit a pokud ano, za jakým podmínek a případným omezením. Na tyto otázky vám odpoví Stavební úřad, kde se také můžete informovat o možých budoucích stavebních plánek v okolí vašeho vyhlídnutého pozemku.

Také nebude na škodu si ověřit, zda se pozemek nenachází v zátopovém pásmu a stupeň radonového rizika.

Napsat komentář