Retro lednice jako designový kousek vaší kuchyně

Minulost přitahuje naši pozornost z mnoha různých důvodů. Kromě událostí nás ale především fascinuje svým běžným životem lidí – co nosili, jak se česali, jak měli vybavené své domovy, čím jezdili, apod. Spotřební věci z dob minulých se zase začínají dostávat do našich domovů. Ačkoliv ale jejich vnější tvar odpovídá tomu, co se vyrábělo kdysi, vnitřně odpovídají našim dnešním moderním spotřebičům. Což znamená, že v takových retro lednicích se snoubí jak originální design, který dokáže ozvláštnit interiér, tak ekologické a moderní vychytávky z hlediska parametrů.

Co se zachovalo z minulosti

Stylová lednice pocházející z minulosti, se pozná poměrně snadno. K úsudku o staří čítajícím několik desítek let, vás rozhodně povedou charakteristické oblé linie. Díky nim dostává retro lednice kreativní vintage styl, který je o to více podpořen, čím výraznější barva byla použita jako povrchová. Mezi nejzajímavější patří rozhodně sytě červená, pastelově zelená či modrá. Vzhledem k takto extravagantnímu stylu se ovšem takovéto retro lednice nehodí do každé kuchyně. Je nutné s nimi sladit i zbytek interiéru, v opačném případě by mohly působit jako pěst na oko. Dalším zachovaným prvkem u retro lednic, je stylové madlo. U některých modelů narazíte ještě na mrazák, nacházející se uvnitř lednice v její horní části.

Co doplnila moderní doba

Ačkoliv retro je v posledních letech opravdu v kurzu, nikdo nechce, aby mu doma stála stará dřevěná skříň s ledem v horní zásuvce, jež dříve simulovala lednici. Proto retro neretro, vnitřní parametry lednice zachovávají hygienická i ekologická pravidla moderní doby. Právě proto odpovídá jejich spotřeba energetické třídě A a více, mají velmi tichý provoz, osvětlení uvnitř lednice je LED a rovněž uspořádání odpovídá hygienické normě.
Rozdělení na několik polic s možností doplnění kovového držáku na lahve a zásuvkami na zeleninu ve spodní části lednice, odpovídá designově moderním lednicím. Prostě a jednoduše elegantní kus nábytku.

Napsat komentář