Proč jsou plovoucí podlahy tolik oblíbené a jaký materiál zvolit?

Snadná pokládka, nízká cena a dokonalá imitace. To jsou tři hlavní důvody, proč jsou plovoucí podlahy tak oblíbené. Dalším důvodem je skutečnost, že v současnosti můžete vybírat z bohaté nabídky plovoucích podlah z nejrůznějších materiálů, mezi něž patří laminát, dřevo, korek, bambus a vinyl. A právě o vinylových plovoucích podlahách a jejich výhodách se v tomto článku dozvíte více.

Čím se plovoucí podlaha odlišuje od ostatních krytin?

Plovoucí podlahy jsou charakteristické tím, že nejsou k podkladu ani k okolním stěnám přichyceny napevno. Jednotlivé části podlahové krytiny bývají obvykle pospojované zámky, které do sebe pevně zapadají. V ostatních případech jsou jednotlivé spoje lamel lepeny k sobě speciálním lepidlem. Plovoucí podlahy se však nikdy nelepí k podkladu.

Výhody vinylových plovoucích podlah

Pokud byste dali na misku vah výhody a nevýhody plovoucích vinylových podlah, výhody by jednoznačně převažovaly. Asi nejvýznamnějším kladem těchto podlah je jejich snadná pokládka, kterou zvládnete bez problémů i sami. Další výhodou je skutečnost, že plovoucí vinylová podlaha snese i drobné nerovnosti při pokládce. Tato krytina je navíc vhodná pro podlahové vytápění a vyniká snadnou údržbou, stačí ji pravidelně vysávat nebo zametat a následně vytřít navlhčeným mopem.

Výčet výhod pokračuje

Další výhodou jsou snadné opravy podlahy, kdy není třeba měnit celou plochu krytiny, ale stačí pouze vyměnit poškozenou lamelu a dát na její místo novou. Vysoká odolnost proti poškození je dalším nesporným kladem. Vinylové plovoucí podlahy click se hodí do domácností i do komerčních prostor a bez obav je můžete položit i do vlhkých prostor jako jsou koupelny.

Tip: SPC vinyl Rigid

Hledáte podlahu do vysoce zatížených bytových prostor, komerčních zón nebo do průmyslových objektů? Pak by vaší pozornosti neměl uniknout SPC vinyl Rigid, který je velmi pevný a odolný, a to nejen proti mechanickému poškození, ale také vlhku, teplu a roztažnosti.

Uvažujete, jakou podlahu zvolit? Proč nevyužít přednosti plovoucí vinylové podlahy s click systémem?

 

Napsat komentář