Přemýšlíte nad vlastním domem? Přistupte na nízkoenergetickou stavbu

Uvažujete nad tím, že si pořídíte vlastní dům? Pak určitě přemýšlíte také nad tím, do jakého konkrétního domu budete investovat. Jestli se bude jednat o pasivní dům, klasický zděný dům, o dřevostavbu nebo třeba o nízkoenergetický dům, o který se vám postará společnost ORCAN GROUP s.r.o., o níž se dočtete na internetu v mnoha kladných referencích a recenzích. Jestliže prahnete po jakémsi doporučení, naším jasným favoritem je v takovém případě nízkoenergetická stavba činili nízkoenergetický dům, který s sebou nese celou řadu výhod. 

Čím jsou nízkoenergetické domy specifické?

V souvislosti s nízkoenergetickými domy se nabízí otázka, čím jsou právě tyto domy specifické, co je pro ně klíčové nebo čím se vyznačují. Pokud mluvíme o nízkoenergetických stavbách, mluvíme vlastně o stavbách, které se vyznačují nízkou potřebou energie na vytápění. Pokud bychom měli nízkoenergetické domy srovnat s klasickými novostavbami, řekli bychom, že nízkoenergetický dům potřebuje jen poloviční čili mnohem menší množství energií na vytápění. 

Podle odborníků mohou nízkoenergetické domy uspořit až osmdesát procent energií na vytápění v porovnání s klasickými novostavbami nebo staršími zděnými domy, u nichž se mnohdy nedoplatíme, když do schránky přijde vyúčtování za energie. 

Výhody nízkoenergetických domů

Aby bylo naprosto jasné, proč přistoupit na nízkoenergetickou stavbu, rozhodli jsme se vypsat několik důvodů, proč k nim tedy přistoupit. Prvním důvodem jsou rozhodně zmiňované nižší náklady, které se pojí s vytápěním domu. Taktéž je jistou výhodou zamezení tepelných ztrát nebo příjemné a zdravé klima, které bude kolovat celým interiérem po celou část roku – ať už bude léto nebo zima.

K dalším výhodám se taktéž řadí:

  • Vysoký komfort bydlení
  • Kratší otopné období
  • Malá závislost na růstu cen energií
  • Čerstvý vzduch bez větrání nebo průvanů

Napsat komentář