Pojištění domácnosti. Proč?

Každý o pojištění mluví a řeší ho. Ne každý ale přesně ví, proč je tak moc důležité. Máme mnoho druhů. Jedno z nejdůležitějších je pojištění domácnosti. Zvláště pak, pokud nemovitost nebo dokonce více, vlastníte. Takové pojištění má několik stupňů. Ale už základní vás ochrání před mnoha situacemi a katastrofami. A že jich není zrovna málo.

Loupež

Zloději byli vždycky velmi vynalézaví. K vloupání může dojít prakticky kdykoliv. Velmi často k němu ale dochází ve chvílích, kdy nejsme delší dobu doma. Zejména pak v rodinných domech. Scénáře jsou různé. Můžete se vrátit z vysněné dovolené a zjistíte, že máte naprosto vybílený byt. Šperky, elektroniku, cennosti a další vybavení. Díky pojištění se ale nemusíte o svoje peníze bát. V rámci pojištění domácnosti vám veškerou škodu vaše pojišťovna zaplatí.

Pád stromu

Situace, která zkrátka může nastat. Většinou se týká nemovitostí jako chaty nebo chalupy. Příčin může být několik. Například vichřice nebo silná bouřka. Stačí jeden silný blesk a neštěstí může být na světě… Dále samozřejmě i lidské přičinění. Neopatrný soused kácející strom nebo třeba stavební práce. Zkrátka ať už na vaši nemovitost spadne strom nebo stožár, pojišťovna za vás škodu zaplatí.

Požár

Požáry domácnosti jsou jedny z nejtragičtějších momentů. Vzniknout mohou vlastní chybou, cizím zaviněním nebo i špatnou náhodou. Není nic horšího než přijít domů a místo vlastního domu vidět jen ohořelé trámy. Finančně může být tato situace naprosto ničivá. A to pokud nemáte pojištění domácnosti. V případě, že jste ale byli připraveni, zaplatí za vás pojišťovna všechny škody a ještě vám zařídí ubytování na 12 měsíců. To je dostatečná doba na to, abyste mohli svůj život zase uvést do normálu.

Pro více informací o pojištění majetku a domácnosti přejděte na https://ergo.cz.

Napsat komentář