Podlahový zázrak marmoleum: Co všechno dokáže?

Uvažujete o nové podlaze, ale nevíte, jaký materiál si v záplavě nabídek vybrat? Vybrat tu správnou podlahu je důležité, protože v bytě zabírá velkou plochu a její styl ovlivňuje atmosféru celého domova. Navíc budete mít podlahu dlouhý roky, také je opravdu dobré vybírat si pečlivě. Pokud jste zatím neslyšeli o marmoleu, tak si přečtěte některé zajímavosti. Budete příjemně překvapeni.

Marmoleum je pro pro ekology i alergiky 

Velkou výhodou marmolea je čistě přírodní původ a biologická odbouratelnost. Nezatěžuje přírodu a tento materiál lze dokonce nechat zkompostovat. Je to druh podlahové krytiny vyroben z čistě přírodních materiálů, konkrétně ze ztuhlého lněného oleje, dřevité či korkové moučky, juty, vápence a přírodních barviv. 

Marmoleum ocení i rodiny, ve kterých jsou alergici, nebo zkrátka všichni, kdo potřebují lehce udržovanou a čistou podlahu. Přírodní oleje obsažené v marmoleu totiž přirozeně odpuzují roztoče a zabraňují množení bakterií. Pokud tedy vybíráte podlahu i s ohledem na zdravotní hlediska, tak není proč váhat. 

Tento typ podlahy je navíc antistatický, to znamená, že se dá čistit i nasucho. Díky tomu je jeho údržba jednoduchá a praktická. Pokud se rozhodnete i mokrému čištění, je lepší využívat přípravky s neutrálním pH, aby nedošlo k poleptání povrchu. Více vám rádi o marmoleu řeknou podlaháři z firmy Podlahy Praha, s.r.o, kteří s marmoleem pracují a pokládají ho. Podlaháři si chválí i jeho pevnost, která snese i vysoké váhové zatížení, např. nábytku. 

Renovace podlah se také vyplatí 

Pokud máte doma poškozené parkety či jiný dřevěný povrch a uvažujete nad výměnou podlahy, tak vydržte. V takém případě pomůže i renovace podlah. Odborník může dřevěnou podlahou zbrousit a tím jí vrátí nový život. Díky moderním technologiím broušení znovu krásně vynikne originální kresba dřeva, odstraní se škrábance, šmouhy, zašlapaná špína a jiné nedostatky. 

Nová podlaha bude jako nová i díky moření, díky kterému získá svěží odstín. Na závěr pak dochází k lakování či olejování podlahy podle přání klienta. 

Pomohou odborníci z Podlahy Praha s.r.o.

Ať už potřebujete podlahu novou, či renovovat starou, obraťte se na odborníky z firmy Podlahy Praha s.r.o. Zkušený podlahář přijede na místo a zhodnotí situaci. Poté navrhne řešení, které bude odpovídat vašim přáním i finančním limitům. Samozřejmostí je použití moderní techniky a ekologických prostředků. 

Napsat komentář