Peletové kotle jsou pohodlným a ekologickým způsobem vytápění

Ekologické kotle na obnovitelná paliva určují trendy. Ekonomický a zároveň šetrný provoz, snadná obsluha a snadno dostupné palivo udělaly z peletových kotlů Biopel od společnosti OPOP žádaný artikl ve světě topenářské techniky, na který je navíc možné získat populární Kotlíkové dotace, a to až do výše 127 500 Kč.

Kotle Biopel

Pokud od vytápění svého domu požadujete maximální možný stupeň komfortu, neměli byste automatické kotle na pelety Biopel přehlédnout. Použité palivo je čisté a můžete ho skladovat prakticky kdekoliv. Odpadá i nutnost ručního zapalování kotle a namáhavého přikládání. Proces roztápění a hoření je plně automatický a mechanismus zásobníku se postará o dodávání pelet přímo na rošt hořáku podle aktuálního výkonu kotle. Vše je navíc možné ovládat přes internet nebo pokojový termostat a nastavit spuštění kotle vždy před vaším příjezdem domů nebo na chatu. Ovšem dáváte-li přednost neustálému mírnému temperování, třeba kvůli pokojovým květinám, potěší váš možnost modulace výkonu až na pouhých 10% z maxima.

Automatické peletové kotle Biopel najdou uplatnění ve všech domácnostech

Doporučeným palivem pro kotle Biopel jsou dřevěné pelety o průměru 6-8 mm. Efektivnost spalování je vysoká – díky jemné regulaci vzduchu a používání optimálního množství paliva, dosahuje až 95% v závislosti na použitém modelu. Kotle Biopel se vyrábějí ve třech konstrukčních modelech:

 • 10-40 kW
 • 60-80 kW
 • 100-200 kW

Vyberou si tedy majitelé opravdu malých kotelen stejně jako provozovatelé velkých objektů od rodinných domů až po školy či nemocnice.

Kotle řady Biopel z nejmenší výkonové řady 40kW se navíc mohou pochlubit velmi kompaktním půdorysem a možností umístění hořáku z levé i pravé strany, takže se snadno vejdou i do velmi malých kotelen či místností, při jejichž výstavbě nebylo s vytápěním pevnými palivy vůbec počítáno.

Široké doplňkové příslušenství pro váš maximální komfort

Věřili byste, že vytápění pevnými palivy může být téměř stejně komfortní jako topení plynem nebo tzv. dálkovým teplem? Kotle Biopel je totiž možné dovybavit širokou škálou příslušenství, které vaši starost o kotel zredukuje jen na občasné dosypání pelet do zásobníku a vysypání předem vyfoukaného popela, který navíc můžete použít jako výživné hnojivo na zahradu. A co všechno si je možné přikoupit?

 • automatické odpopelnění
 • automatické čištění výměníku
 • automatické čištění hořáku
 • kaskádové řízení
 • ekvitermní řízení
 • odtahový ventilátor
 • lambda sondu
 • a další

Samotná instalace kotle je extrémně jednoduchá a vstupy pro přídavné prvky jsou vždy umístěny z přední strany, co zaručuje pohodlný a praktický přístup. Nastavení i ovládání je velmi snadné a vhod vám přijde i integrovaná nápověda uvnitř jednotky, díky níž si nezbytné úkony osvojíte za pár chvil.

Kotlíkové dotace pro automatické peletové kotle Biopel

Díky vysokému důrazu na ekodesign a splnění podmínek pro 5. emisní třídu (vyjma výkonu 100 kW spadajícího do 4. emisní třídy) je na kotle řady Biopel možno získat oblíbenou Kotlíkovou dotaci a to až do výše 127 500 Kč na nákup a nezbytnou odbornou instalaci kotle. Vypsání dalšího kola dotací je možno v příslušných krajích ČR očekávat v nejbližších týdnech. S nákupem nového kotle ale otálet nemusíte – vše se dá vyřídit i zpětně. Jen si nezapomeňte důkladně fotograficky zdokumentovat váš starý kotel a jeho zapojení, vše ostatní lze vyřídit později.

Šetřete svůj čas, peníze i životní prostředí díky používání ekologických kotlů řady Biopel. Vytápění obnovitelnými přírodními zdroji ještě nikdy nebylo tak snadné a komfortní.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Profolio.cz

Zprávycz.cz

Onlinepraha.cz

 

Napsat komentář