Ozdobte svůj balkon květinami. Pomůžeme vám s výběrem podle světových stran

Pokud jste majitelem balkonu, pravděpodobně ho chcete mít zařízený velice útulně, abyste na něm s radostí snídali nebo hostili rodinu, když k vám po delší době přijede na návštěvu. Pokud je balkon prostorný, máte na něm umístěný nábytek, a to konkrétně křesílka se stolkem, na něhož si pokládáte oblíbenou kávu, když si jdete dopřát chvilku klidu, během níž si jen čtete. Někteří mají dokonce na svém balkonu i houpací síť! Balkon však není dostatečně dobře zařízený, pokud ho nelemují květiny. Pojďme proto vybrat ty pravé květiny pro váš balkon. 

Na každém balkonu porostou jiné květiny, na tom se určitě shodneme. Rozhodující je především světová strana, podle které si květiny vybírejte. 

Když máte balkon orientovaný na sever

Je váš balkon nasměrovaný severně? V takovém případě potřebujete mít na balkoně květiny, kterým nevadí stín. Vhodné jsou například barevné begónie, které jsou velice krásné, také je vhodný popínavý břečťan, který vám taktéž bude dělat radost. K dalším rostlinám, které vám porostou doslova bez problémů, patří také barvínek, dlužicha nebo třeba nejrůznější kapradiny, které ke svému spokojenému životu potřebují prakticky jenom vlhkost. 

Když máte balkon orientovaný na jih

Máte balkon orientovaný na jih? V tom případě je na vašem balkoně pravděpodobně hodně sluníčka. Volte tedy rostliny, kterým velké množství světla nevadí. Ideální jsou citrusy či olivovníky, obecně všechny středomořské rostliny. Dařit se bude na takovém balkoně i olenadru nebo nejrůznějším letničkám. 

Když máte balkon orientovaný na východ a západ

Co se týče východu a západu, na východně orientované balkony se hodí především rostliny, jako jsou fuchsie nebo petúnie. Volit se musí takové rostliny, které se spokojí ráno s jemným světlem a odpoledne se stínem. 

A co se týče západně orientovaných balkonů, sem patří rostliny, které to mají přesně naopak. Vhodné jsou především bylinky, kterým nevadí, že na nich nepadá ranní rosa.

Napsat komentář