O fotovoltaické elektrárny je v poslední době zájem. Proč tomu tak je?

Když jedete do práce, určitě jste si nejednou povšimli fotovoltaické elektrárny, kterou mají lidé na svých domech, respektive na střechách svých domů. Zatímco před pár lety jsme se mohli setkat jenom s hrstkou solárních panelů, byla to zkrátka novinka, která navíc nebyla zrovna cenově dostupná všem, nyní se můžete setkat s tím, že solární panely sídlí prakticky na každé střeše rodinného domu. V souvislosti s tím se nabízí otázka, proč tomu tak je? Co se za poslední léta změnilo, proč je najednou takový zájem o fotovoltaické elektrárny?

Důvodů, proč se zejména v posledních letech rapidně zvýšil zájem o fotovoltaické elektrárny, je nespočetně mnoho. Vybrali jsme však nejčastější z nich, které jsou pravděpodobně těmi hlavními důvody, proč zájem o fotovoltaiku výrazně vzrostl. 

Je možnost získat dotaci na FVE

Pokud se trochu zajímáte o svět financí nebo pokud se zajímáte o nejrůznější dotace, které člověk může získat, pak určitě víte, že stále ještě probíhá vlna dotací z dotačního programu Nová zelená úsporám. Dotační program vznikl za účelem ochrany životního prostředí, respektive obdaruje každého, kdo nějakým způsobem sníží spotřebu energií na svém rodinném domě, a kdo si samozřejmě o dotaci požádá. 

Dotace se vztahuje i na fotovoltaiku, ovšem jen na FVE na rodinné domy, nikoliv na solární panely, které umístíte třeba na svou rekreační chatu nebo byt. Pokud však sídlí solární panely na střeše rodinného domu, mohou dotace snížit pořizovací cenu solárních panelů až o polovinu. 

Úspora energií

To, čeho jsme se celý loňský rok obávali, je nyní tady, a sice dochází ke zdražování energií. Lidé se tak snaží co nejvíce uspořit, co nejvíce šetřit s energiemi, i proto investují do fotovoltaiky, jelikož právě ta slibuje, že dojde k rapidnímu snížení spotřeby energií na rodinném domě. 

Napsat komentář