Malá koupelna? Zvětšete ji alespoň na oko!

Koupelna představuje místo, kterému je věnována čím dál větší pozornost. I když se nepyšní zrovna kolosálními rozměry, neznamená to, že byste její zařizování měli odbýt. Ba naopak, čím menší je, tím více byste si na ní měli dát záležet a tím více byste měli promýšlet, jak efektivně využít každý její centimetr. Od věci není ani vyzkoušet pár triků, které vám s jejím zvětšením pomohou alespoň „na oko“.

Méně je více

Koupelna by měla působit vzdušně. Nesnažte se proto do ní vměstnat všechno za každou cenu, střídmost se obzvlášť vyplatí v případě koupelnového nábytku. Bez úložného prostoru se tady neobejdete, to je jasná věc. Někam totiž musíte uschovat všechny hygienické potřeby a kosmetiku, aby se krémy, hřebeny a šampony nepovalovaly všude kolem. Uklizená a přehledně uspořádaná koupelna, ve které má každá věc svoje místo, působí čistým, svěžím a hlavně větším dojmem.

Světlo v hlavní roli

Snažte se prostor co nejvíce prosvětlit. Vsaďte na světlé barvy, kromě bílé vám dobrou službu prokáže také šedá či světlé tóny žluté, oranžové nebo hnědé, které se budou hezky vyjímat od stropu až po podlahu. Vyhněte se naopak nápadným vzorům a barevným kontrastům, které malým koupelnám vůbec neprospívají. Z materiálu upřednostňujte sklo, kromě zrcadla do koupelny najde uplatnění i na dveřích, skříňkách či vanových zástěnách. Pomohou i světla. Kromě tradičního stropního svítidla, pouvažujte i o podsvícení zrcadel a koupelnových skříněk. Doplnit můžete bodovky a LED pásky, a to kamkoli vás napadne.

Chytrá řešení

Podcenit byste neměli ani výběr sanitární keramiky. Výrobci dnes nabízí široký sortiment výrobků, které jsou určené přímo pro potřeby malých koupelen. Běžně se dnes setkáme třeba se zkráceným WC, které interiéru přidá cenné centimetry navíc, ale přitom neubere nic z našeho komfortu. Problémem není ani sehnat sprchové kouty menších rozměrů či atypických tvarů, které vám ušetří další místo. Existuje nekonečně mnoho chytrých řešení, díky nimž si vykouzlíte dokonalé vodní království!

Napsat komentář