Domů Bydlení Malá koupelna? Víme, jak jí opticky zvětšit!

Malá koupelna? Víme, jak jí opticky zvětšit!

Autor: redakce
0 Komentář

V malých bytech je pro koupelnu vyčleněn skutečně malý prostor. Výsledkem je nepříjemný pocit ze přecpané a stísněné koupelny. Poradíme vám, jak si i v malé koupelně připadat dobře a pohodlně!

Existuje několik chytrých triků, které i skutečně malou koupelnu oticky zvětší a vytvoří tak dojem perfektního uspořádání!

 

 

Využijte stěny!

Malá koupelna vyžaduje udržování pořádku a určitého řádu. Od ručníku až po fén a sprchový gel, vše by mělo mít své místo. především kosmetické produkty by se neměly povolovat bez ladu s skladu. Úložného prostoru není v malé koupelně mnoho, lze s tím ovšem něco udělat! Velice nápaditým a chytrým řešením je nákup závěsné skřínky, která poskytuje mnoho místa a zároveň není nijak robustní. Lze jí pověsit kamkoliv na volnou stěnu!

Možností je nejen koupelnový nábytek, řešením jsou také poličky, jejich zavěšení umožní mít šampóny, sprchové gely, či žiletku vždy po ruce. Mezi další praktické vychytávky patří háčky, a závěsné pořadače. Místa na stěnách koupelny se nebojte využít, získáte tak přehledný a zároveň opticky zvětšený prostor.

Výmalba pomůže

Malou koupelnu lze také opticky zvětšit pomocí nové výmalby. Použijte světlé odstíny, které dobře odrážejí světlo, zvýrazňují ho a také opticky zvětšují. Světlé, tlumené tóny můžete doplnit také tapetami pro větší atraktivnost i další zvětšení.

Dveře koupelny

Klasické dveře jsou pro malou koupelnu velké mínus. Otevírání do prostoru koupelny ubírá cenné místo, které může být využité jinak. Nahraďte klasické dveře těmi posuvnými a využijte tak každý kout své koupelny užitečně a prakticky.

Čím více zrcadel, tím lépe

Počet zrcadel není důležitý pro kontrolu svého vzhledu, ale pro optické zvětšení koupelny. Od zrcadlové plochy se odráží obraz a světlo, koupelna tak působí světle, prostorně a pozitivně. Velmi moderně vypadají závěsné zrcadlové skříňky, ve kterých je i hodně odkládacího místa.

 

Máte malou koupelnu? Jakou vychytávku máte vy?

Další články autora