Má bydlení vedle casina nějaké nevýhody?

V České republice se dlouhodobě nachází nedostatek bytů či domů na prodej – poptávka vysoce převyšuje nabídku, což se pochopitelně negativně projevuje v cenách. Díky stále ještě relativně výhodným hypotékám lidé nakupují velice rychle, po nemovitostech se vždycky jen „zapráší“. Vadilo by vám osobně bydlet například vedle casina nebo herny?

Foto: Stocklib

Kamenné herny z ČR téměř vymizely, v provozu začínají být jen největší casina

Pokud byla vaše odpověď na poslední otázku „ANO“, můžete být v klidu. Pro kamenná casina či herny platí totiž od začátku roku 2018 regulace hazardu, která nařizuje mj. fyzickou registraci hráčů, což tyto podniky prakticky „pohřbívá“. Menší provozovny, do kterých ve velkém chodívali i různí problémoví lidé, postupně končí svou činnost, protože se jim provoz jednoduše nevyplatí.

Na trhu tak pomalu ale jistě zůstávají jen ta největší casina, provozující kromě všemožného hazardu a výherních automatů také například oblíbenou dovednostní hru poker. Bydlení u těchto velkolepých a mnohdy luxusních staveb, které se často nachází v komplexu, zahrnující i hotelové služby, wellness nebo drahé restaurace, se opravdu bát nemusíte – jako příklad můžeme uvést třeba King’s Casino v Rozvadově. Možná byste byli překvapeni, že se v některých musí dokonce dodržovat „dress code“ neboli vstup pouze ve slušném oblečení. Čistě ze zvědavosti tam čas od času můžete zavítat i vy a z původního možného strachu, že se vaše nemovitost nachází v nevýhodné lokalitě, se vše může otočit ve výhodu.

Čím dál více hráčů navštěvuje online herny

Hazard v Česku ale netvoří jen herny, kam musíte fyzicky docházet, abyste si zahráli. Velký boom zažívají online casina díky snadným převodům finančních prostředků a pohodlí, tedy možnost hraní z pohodlí domova přes internet. I zde sice platí od počátku roku 2017 regulace, která „vypudila“ zahraniční společnosti (které zde neplatily daně), několik českých společností už ale získalo od Ministerstva financí licenci pro legální provoz a daří se jim čím dál lépe.

Jestliže jste si tedy našli vysněný byt či dům a váhali jste, zda se do něj kvůli blízkosti kasina skutečně nastěhovat, můžete tak v pohodě učinit a nemusíte se bát, že se po ulici budou potulovat různí pochybní lidé, jako tomu v minulosti bývalo. Daleko více vás budou obtěžovat svědci Jehovovi a jiné náboženské sekty, které vám na zápraží vašeho domku budou nutit svou pravdu.

Napsat komentář