Kulatá či hranatá stropní nebo podhledová LED svítidla – vyberte si

Určitě je znáte – kulatá či hranatá stropní nebo podhledová LED svítidla. Díky koncentrovanému paprsku se často používají místo bodového osvětlení a zároveň plní funkci vkusného designového doplňku. Výhodou LED svítidel je, stejně jako u ostatního LED osvětlení, především nízký odběr elektrické energie, při kterém však nedochází (oproti klasickým zdrojům světla) ke snížení intenzity osvětlení. Navíc je životnost LED svítidel, stejně jako třeba LED pracovních světel, několikanásobně delší. LED svítidla dokonce netrpí ani častým zapínáním a vypínáním.

LED veřejné osvětlení  – úsporné a ekologické uvažování

Na elektrické energii lze velmi významně ušetřit také výměnou klasického veřejného osvětlení za LED veřejné osvětlení. Navíc je LED veřejné osvětlení vždy konstruováno tak, aby nevyžadovalo zvláštní servis, díky čemuž se dá velmi významně ušetřit na jeho údržbě. Každá obec či město, které se rozhodne pro LED veřejné osvětlení, dává svým občanům najevo, že uvažuje úsporně a ekologicky.

Když ceny energií stále vzrůstají

Tak, jako v případě veřejného osvětlení, je třeba pamatovat na úspory energie i v obchodech, firmách a veřejných budovách. Všude tam je dobré používat LED technologie, tedy LED pracovní světla, LED průmyslové osvětlení, LED panely a podobně.

Jak uspořit co nejvíce

Je skvělé, že v mnohých průmyslových, administrativních a dalších komerčních prostorách v České republice již permanentně dochází k výměně klasických zářivek za LED zářivky. Dochází tak k maximálním úsporám energie i zvýšení bezpečnosti práce a efektivity. Neméně důležité je také zlepšení celkové pracovní pohody zaměstnanců.

Nejen pro komerční účely, ale i pro použití v domácnosti jsou určené LED reflektory, které mohou být přenosné, vybavené integrovanou baterií.

Napsat komentář