Kdy je nejvyšší čas pro výměnu střešní krytiny?

To je ještě dobré. To nějaký rok vydrží…” říkáte si v hlavě při pohledu na svou starou střechu? Ano, střecha určitě není věc, kterou by bylo potřeba měnit každý rok. Ovšem jednou přece jen dojde na okamžik, kdy k její opravě či výměně budete muset přistoupit. A čím déle otálíte, tím to může být náročnější.

Nečekejte na pohromu!

Střecha by měla plnit několik funkcí. Kvalitní střecha by měla chránit bydlení, měla by být ohnivzdorná a větruvzdorná, měla by řádně izolovat dům a také by měla vydržet i extrémní výkyvy počasí.

Bohužel často si jejího stáří, a tedy i nutnosti výměny, všimnete, až když je pozdě. Nečekejte proto na pohromu!

Jak poznat správný čas pro výměnu?

Ideální je každý rok střechu pořádně zkontrolovat. Vylezte na střechu a pořádně ji prohlédněte pozorně každý detail. Vyzkoušejte pevnost spojů, zkontrolujte, zda nejsou někde díry a každou tašku proklepněte.

Výměnu neodkládejte

Jakmile objevíte jakoukoliv nedokonalost, nebo co hůř prasklinu, na nic nečekejte a okamžitě se pusťte do výměny! Nekvalitní střecha vás totiž může stát víc než jen promočený obývací pokoj.

Jako vhodná náhrada se jeví maloformátová plechová střešní krytina od firmy EVERTILE. Je jednoduchá k manipulaci, má menší hmotnost než klasické pálené tašky, ale zároveň srovnatelné vlastnosti. Je velmi odolná i při extrémním počasí a má dlouhou životnost.

Napsat komentář