Japonské posuvné stěny představují moderní způsob stínění oken

Japonské posuvné stěny jsou estetickým a zároveň praktickým řešením vnitřního stínění oken. Pro jejich různorodé využití se stále častěji objevují v mnoha moderně zařízených domácností. Díky jejich přitažlivému designu se tak stanou třešničkou každého interiéru.

Dokonale zastíní velká okna

Japonské posuvné stěny jsou ideální volbou pro zastínění velkých ploch, máte-li doma například francouzská okna a chcete vkusně vyřešit jejich zastínění, neváhejte a vsaďte právě na japonské stěny. Instalují se do pojezdového profilu a jejich ovládání může být buď motorické, nebo ruční. Jejich velmi nízká hmotnost zajistí pohodlnou obsluhu.

Hravě se stanou dominantou interiéru

Japonské stěny zaujmou v interiéru větší plochu, proto je potřeba pečlivě vybrat jejich barvu nebo vzor. Vyrábí se v široké barevné paletě, která vám umožňuje najít přesně takový odstín, který se do vašeho interiéru bude nejvíce hodit. Vybírat navíc můžete z několika stovek látek, což vám v hojné míře otevírá možnosti. Stále oblíbenější jsou výrazné vzory, díky kterým se tato vnitřní stínící technika okamžitě stane dominantou interiéru. Kromě pestré palety barev a vzorů si můžete navrhnout vlastní potisk, kdy stačí dodržet pár základních výrobních zákonitostí a rázem tak ve svých rukách budete mít možnost vytvořit si přesně takový styl japonských rolet, který se u vás doma bude báječně vyjímat – posuvné stěny lze využít mnoha způsoby a tomu přizpůsobit jejich design.

Japonské stěny nebo látkové rolety?

Možná si nyní pohráváte s otázkou, zda jsou lepší japonské stěny nebo látkové rolety. Ačkoli látkové rolety představují poměrně oblíbený způsob pro vnitřní stínění oken, nejsou příliš vhodné pro větší plochy. V tomto případě tedy mají japonské posuvné stěny jasně navrch. O látkových roletách uvažujte v případě, kdy budete chtít vyřešit stínění klasických rozměrů oken – tehdy vám dokážou nabídnout to nejlepší.

Náš tip: Bojujete s prostorem, ale potřebujete si doma vytvořit domácí kancelář? Kancelářské stoly a kancelářské židle netvoří zrovna lákavou dominantu místnosti. Japonská stěna vám pomůže oddělit vaši home-office kancelář od zbytku interiéru.

Napsat komentář